Sára Matysová, DiS.

Hydrocollection

„Hydro collection”

 

Existuje velké množství nejrůznějších představ o vzniku života na Zemi. Pro život na Zemi je však zcela nezbytná přítomnost vody. Svou oblast zájmu soustředím na jeden z nejdůležitějších přírodních elementů, a to element vody, který se pro mne stává nosným prvkem pro vznik „Hydro collection”.

 

„Hydro colletion” je inspirována cestou zbytkové mořské vody - Vincentky na zemský povrch. V tomto přírodním dialogu věnuji zvláštní pozornost rodné zemi obohacené o minerální a biogenní prvky, které dělají tuto vodu jedinečnou nejen na území České republiky, ale i ve světě. 

 

Dialog mezi elementem vody a zemí reflektuji skrze hi-tech materiál hydrogel, který dokáže absorbovat až 99% vody v kombinaci s lycrou zastupující materiál 20. století. Dalším podstatným materiálem se pro mne stává PVC, z kterého vytvářím sérii plovoucích objektů určených pro relaxaci na vodní hladině.

 

Výsledné dezény aplikuji na tkaninu, která je svými vlastnostmi nejpřirozenější pro vodní prostředí, a to lycru. Lycra se pro mne stala ideálním materiálem k vytvoření kolekce plavek inspirovaných dialogem mezi vodou, zemí a člověkem. Skrze plovoucí vesty, můžeme všemi smysly vnímat kinetiku vodní hladiny. 

 

 

 


Číst více...

Gradient

Geology gold

Hydrogel

Sára Matysová, DiS.

E-mail smatyso@vsup.cz
E-mail soukromý matysovasara@gmail.com
Zařazení / Funkce
Textilní tvorba / Student
Studium probíhající
ateliér Textil, Bakalářský studijní program Výtvarná umění (B8206), obor Design (8206R100), 2. ročník