UMPRUMSHOP
Vytvořeno: 31. 10. 2019 od Nabídky pro absolventy

Ahoj všichni!

Již po jedenácté se k nám blíží vámi oblíbený 

 

UMPRUMSHOP 2019

18. – 21. 12.
Galerie UM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1

 

Jedenáctý UMPRUMSHOP otevírá druhou dekádu své existence a zároveň se pomyslně vrací na začátek: Jeho primárním cílem je i nadále prezentovat a prodávat autorskou tvorbu studentů a absolventů UMPRUM, zároveň se však snaží zrevidovat vlastní přístup a co nejcitlivějším způsobem reagovat na aktuální společenské otázky související s enviromentální krizí. 

Kurátorský výběr letošního ročníku se proto zaměří na kvalitní lokální produkty, které pozitivním způsobem přispívají k šíření uvědomělého přístupu k nakupování, vlastnění věcí a zájmu o jejich původ. Od aktuálních studentů i absolventů budou do prodeje vítány také prototypy a vzorky, které by jinak nenašly uplatnění a byly by určené k vyhození. Všichni autoři jsou současně vyzýváni, aby se při výrobě produktů k prodeji pokusili v rámci svých možností co nejvíce pracovat s konceptem zero waste.

Takový přístup se projeví i ve formálním pojetí letošního UMPRUMSHOPU, jehož instalace bude vytvořena výhradně z použitého mobiliáře a zbytkových materiálů, vzešlých z provozu školy. Recyklace či upcyklace zde však není předkládána pouze jako aktuální téma či dokonce módní trend, ale jako naprosto samozřejmá součást práce designéra v 21. století.

 

 

Neváhej a příhlašuj se zde: bit.ly/umprumshop2019

 

Veškeré doplňující informace nalezneš v přihlašovacím odkazu nebo na plakátě opencallu v příloze.

 

NEZAPOMEŇ – DEADLINE OPENCALLU JE UŽ 10.11.2019!

 

Těšíme se na vás,
Tým ateliéru Módní tvorby

umprumshop@gmail.com