Typografie filmových titulků
Vytvořeno: 13. 6. 2016 od Nakladatelství UMPRUM

Vernisáž výstavy Typografie filmových titulků a křest stejnojmenné publikace

Mezi lety 1945–1993 bylo v Československu natočeno více než 1600 filmů, ale je známo pouze 37 jmen návrhářů výtvarné podoby titulků. Proč tomu tak je? Kdo byli tito návrháři? Nahlédněte společně se studentkou UMPRUM a autorkou projektu Andreou Vacovskou do vývoje typografické tvorby v úvodních titulcích československých hraných filmů. Výstava „Typografie filmových titulků“ startuje v GALERII CZECHDESIGN 20. června 2016, k vidění bude až do 13. července 2016. Srdečně zveme na křest stejnojmenné publikace v den vernisáže 20. června od 19 hod.

 

21. 6.–13. 7. 2016


Křest knihy a vernisáž výstavy: 20. 6. v 19 hodin

Galerie CZECHDESIGN
Vojtěšská 3, Praha 1

 

Andrea Vacovská
Typografie filmových titulků. Úvodní titulky v československém hraném filmu 1945–1993
Jak vypadala typografie filmových titulků československé produkce? Kdo byli autoři takové typografie? Jak taková typografie vznikala? Publikace Typografie filmových titulků je zaměřena na produkci a výtvarnou úroveň titulků v československém hraném filmu v období znárodnění kinematografie od čtyřicátých do raných devadesátých let. Přináší nejen rozsáhlou sbírku ukázek samotné typografie, ale také rozhovory a texty zabývající se předdigitálními technologiemi výroby titulků, souvislostmi, významem a historií tohoto média.
……………………………………………
BcA. Andrea Vacovská, nyní studentka magisterského studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (Ateliér tvorby písma a typografie), sbírá zkušenosti v renomovaných grafických studiích, jako jsou Studio Najbrt či Voala. V letech 2013–2015 pracovala jako hlavní grafička na vizuálním stylu mezinárodního filmového festivalu Ostrava Kamera Oko.