Tabook 2019
Vytvořeno: 27. 9. 2019 od Nakladatelství UMPRUM

UMPRUM MÁ STÁNEK NA TABOOKU! TĚŠÍME SE NA VÁS! MÁME ZAJÍMAVÉ FESTIVALOVÉ SLEVY!

Tabook 2019

Tábor 4. — 5. 10. 2019

PRODEJNÍ DOBA

tržiště ve Střelnici (Žižkova 249, Tábor = 49.4140719N, 14.6613406E):

v tek od 10 do 19 hodin

v sobotu od 9 do 19 hodin

 

Program: http://www.tabook.cz/2019/program

 

 

 

 

Zajímá Vás co se bude dít na letošním Tabooku, čtěte dále.

 

Letošní novinky: Bytová čtení, Čtení v krajině, knihtiskařská dílna, nepřetržité čtení z povídek Varlama Šalamova (hlaste se zde). Repete zavedených akcí: Čtenářské hnízdo, Schola, výstavy, čtení, divadla, koncerty, hry pro děti… staré město, kavárny, posezení pod kaštany, babí léto...

 

O Tabooku
Tabook, festival a mezinárodní setkání kvalitních malých nakladatelů, festival obrazové knihy a ilustrace, festival knižních profesí se odehraje jako obvykle v Táboře na přelomu září a října. 

Tabook je mnohoúrovňový festival, který trvá jen pár dní, ale jeho přesahy, dopady a duchovní i praktická pokračování se rozvíjejí po celý rok. 
 
Cílem festivalu není nafouknout se a zvětšovat se, nýbrž budovat zásadní setkání “malého” knižního světa. Festival Tabook má prozkoumávat, objevovat a samozřejmě poukazovat na nejdůležitější osobnosti současného knižního světa (s důrazem na klíčové osobnosti, které nereprezentují mediální, nýbrž skutečný obraz současné knižní scény), široké spektrum kvalitního vydávání, a všech činností s tím spojených.
 
Knižní trh a mezinárodní spolupráce
Knižní trh je jakýmsi přirozeným středobodem festivalu. Je samozřejmě přitažlivý pro laické návštevníky festivalu, ale i pro všechny nakladatele. Tabookový knižní trh je jako dobré knihkupectví! Osobní nasazení a přítomnost nakladatele na festivalu je podstatná: nejde o pouhé tržiště jde o setkání s veřejností. Důležitou součástí festivalu je také přítomnost zahraničních nakladatelství a zahraničních autorů. 
 
Program pro veřejnost a baedekr
Program pro veřejnost sestává z bloku, který je koncipován jako jakýsi hloubkový průzkum jednoho tématu a několika fenoménů. Součástí tohoto programu je i festivalový Baedekr, který téma a jeho vazbu na hosty festivalu rozpracovává.  
  
Obrazová kniha a ilustrace
Každý festival má nějakou specialitu: tou Tabookovou je zaměření na autorskou ilustraci a vůbec fenomén obrazové knihy. Nedílnou a možná i jednou z nejpodstatnějších součástí Tabooku jsou  vždy výstavy nejzajímavějších osobností evropské i české ilustrátorské scény s přesahy k volnému umění. Podstatná je i dlouhodobá spolupráce s nadací Miroslava Šaška, která na Tabooku každoročně uděluje tři významná ilustrátorská stipendia. 
 
Práce s knižními profesionály
Knižní profesionálové: tedy všichni, kdo pracují ve svém profesionálním životě s knihou, ať už jsou knihovníky, učiteli, metodiky volného času nebo knihkupci, to nemají rozhodně snadné. Knižní trh je obrovský, zahlcený nepřeberným množstvím titulů, vybírat pro práci s dětmi a veřejností kvalitní tituly není samozřejmé. V rámci festivalu se mohou zúčastnit odborných seminářů zaměřených na práci s knihou, vzájemně se setkávat, sdílet své zkušenosti a  pod vedením zkušených lektorů a za účasti současných autorů, nakladatelů i zahraničních hostů.
 
Program a spolupráce se školami
Nedílnou součástí festivalu je spolupráce se středními a základními školami. Součástí festivalu je dvoudenní program, který připravujeme přímo na míru jednotlivým skupinám a třídám.