Uvedení publikace Umění a revoluce
Vytvořeno: 13. 2. 2018 od Nakladatelství UMPRUM

Johana Lomová, Jindřich Vybíral (edd.)
Umění a revoluce. Pro Milenu Bartlovou 

Profesorka Milena Bartlová, významná česká historička umění, oslavila v lednu 2018 šedesáté narozeniny. Katedra teorie a dějin umění UMPRUM, na níž Milena Bartlová od roku 2011 působí, proto k tomuto jubileu a k poctě této význačné pedagožky a vědkyně připravila k vydání sborník. Osloveno bylo na třicet osobností z oboru dějin umění a příbuzných disciplín. Jednotlivé příspěvky spojuje téma „umění a revoluce“, což zahrnuje jak problém kontinuity a diskontinuity v umění, tak dopad politických událostí na dění v uměleckém poli. Grafika Jan Brož a Michal Landa (Parallel Practice).
……………………………………………
Mgr. Johana Lomová, Ph.D., historička umění, od roku 2013 působí jako asistentka Katedry teorie a dějin umění UMPRUM, kde se věnuje přednáškám ze současného umění a tématu kritiky umění. Pracovala jako redaktorka Deníku referendum a časopisu Art+Antiques, do kterých přispívá dodnes.
……………………………………………
Prof. PaedDr. et PhDr. Jindřich Vybíral, CSc. působí na UMPRUM od roku 1996, kde přednáší dějiny architektury a designu. V letech 1997–2003 byl prorektorem a od roku 2006 je vedoucím Katedry teorie a dějin umění UMPRUM. Věnuje se zejména dějinám architektury 19. a 20. století a metodologii dějin umění. Je autorem mnoha desítek odborných studií a knižních publikací (Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900, UMPRUM 2011) či vědeckých monografií (Friedrich Ohmann, UMPRUM 2013; Leopold Bauer, UMPRUM 2015) a spoluautorem katalogu Budování státu, UMPRUM 2015.

 

 

 

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze ve spolupráci s Národní galerií v Praze Vás srdečně zve na uvedení publikace Umění a revoluce/Pro Milenu Bartlovou, kterou k vydání připravili Johana Lomová a Jindřich Vybíral. Kniha vychází v Nakladatelství UMPRUM.

Slavnostní akce proběhne ve čtvrtek 1. března 2018 od 18 hodin v knihkupectví NG Koenig Books, v Malé dvoraně Veletržního paláce, Dukelských hrdinů 47, Praha 7. 

Kniha bude v tento den v prodejně knihkupectví k zakoupení s 30% slevou. V další dny bude možné ji také koupit v prodejně Galerie UM a u knihkupců za obvyklou cenu 550 Kč.