Artist Talk: Robert Lippok (DE)
Vytvořeno: 13. 9. 2017 od Veřejné přednášky

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze a Lunchmeat z. s. Vás srdečně zvou na přednášku berlínského audiovizuálního umělce u příležitosti workshopu a performance v klubu Neone

Artist talk: Robert Lippok (DE)

22. 9. 2017 v 13.00 hodin

UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1, posluchárna 115

 

Robert Lippok posluchačům přiblíží různé aspekty své práce – umělecké projekty, komponování hudby, nebo spolupráci s vizuálními umělci. Přidá i několik myšlenek o (ne)potřebě vizuálů v hudební produkci. 


Robert Lippok , avantgardní německý vizuální umělec a skladatel Robert Lippok je výraznou osobností berlínské experimentální hudební scény, a to už od jejích počátků. Je známý díky výbušné imaginaci, vynalézavé práci s rytmikou i vrstvením fragmentovaných, rozostřených tónů. Ve svých projektech obsáhl široké spektrum žánrů, médií i tvůrčích spoluprací – od funky-glitch-techno nahrávky Redsuperstructure pro vydavatelství Raster Media (2011), přes návrhy scén pro berlínskou operu, výstavy v renomovaných galeriích, až po spolupráci s italskou harfistkou Beatrice Martini, kanadským perkusistou Debashis Sinha, nebo italským skladatelem Ludvicem Einaudi. V roce 2012 se připojil k uměleckému studiu Olafur Eliasson’s Institut für Raumexperimente na Universität der Künste v Berlíně.
https://www.raster-media.net/artists/robert-lippok?c=5
 

 

Přednáška a následující workshop budou vedeny v anglickém jazyce.
Přednáška je součástí intenzivní série pěti novo-mediálních workshopů <input> prezentovaných umělci, kteří se zaměřují na propojování umění a technologií. 


Pořádá Lunchmeat z. s. za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky.


https://www.facebook.com/events/115398802528142/?fref=ts
 

 

 


grafika: Jan Novák

Program