Johnatan Keep: CLAY-BOT - přednáška a workshop keramického 3D tisku
Vytvořeno: 27. 7. 2022 od Veřejné přednášky

Johnatan Keep: CLAY-BOT
přednáška a workshop keramického 3D tisku

4. 8. 2022 od 17 hodin - přednáška
5. 8. 2022 od 9 hodin - workshop

Technologické centrum UMPRUM, Mikulandská 134/5, Praha 1

 

Srdečně zveme na přednášky a experimentální workshop, které se uskuteční v rámci doprovodného programu studentského keramického sympozia Sympasympo ve spolupráci s britským umělcem a představitelem keramického 3D tisku Johnatanem Keepem. 

 

Přednášky CLAY AND COMPUTATION a THE FORM IS IN THE CODE

4. 8. 2022   17-20, Technologické centrum UMPRUM Mikulandská

První z přednášek Johnatana Keepa: CLAY AND COMPUTATION se bude věnovat vztahu umělce, materiálu a nových technologií. Jakou roli hrají technologie v keramické tvorbě a lze vnímat techniku keramického 3D tisku jako součást keramické tradice? 

Ve druhé přednášce THE FORM IS IN THE CODE Johnatan Keep představí využití nových technologií a jejich návaznost na keramickou tradici. Umělec popíše základní přístupy k technologii 3D tisku z keramiky na vybraných příkladech ze svojí praxe. 

 

Experimentální workshop CLAY BOT

5. 8. 2022    9-17, Technologické centrum UMPRUM Mikulandská

Experimentální workshop CLAY BOT pod vedením průkopníka technologie keramického 3D tisku Johnatana Keepa. * omezená kapacita, na workshop je nutná předchozí rezervace (viz níže).

Program reflektuje letošní ročníkové téma sympozia, kterým je vztah tvůrce*kyně a keramického materiálu: hlína jako rovnocenný partner a protivník v procesu tvorby. Tématem chceme reflektovat osobní zkušenosti tvůrců a tvůrkyň z procesu tvorby, do kterého keramická hmota vstupuje nikoliv jako pasivní hmota, ale jako aktivní subjekt. Jakou do procesu tvorby vstupují technologie a "ruka" robotického ramene 3D tisku? 

Program proběhne v anglickém jazyce. Vstup na přednášky i workshop je zdarma a je otevřený veřejnosti. Pro účast na workshopu je nutná předchozí rezervace emailem - kapacita je omezena. (studsympasympo@gmail.com).