Marie de Brugerolle - POST PERFORMANCE FUTURE
Vytvořeno: 16. 2. 2018 od Veřejné přednášky

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze si vás dovoluje pozvat na přednášku hostující pedagožky UMPRUM Marie de Brugerolle

 

 

POST PERFORMANCE FUTURE

středa 21. 2. 2018 od 18 hodin

 

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
nám. Jana Palacha 80, Praha 1
2. patro, posluchárna 215

 

Vstup zdarma

Přednáška bude vedena v anglickém jazyce 

 

Kurátorka, historička a kritička umění Marie de Brugerolle představí na úvod svého působení  v Ateliéru s hostujícím pedagogem UMPRUM svoji kurátorskou, pedagogickou a kritickou práci včetně svého konceptu tzv. Post Performance Future, ve kterém přehodnocuje zkušenost performance v době společnosti spektáklu a dematerializace a zkoumá možnosti re-enactmentu a přesahy performance do jiných médií (například filmu, textu, fotografie a sochařství).

 

 

 

Marie de Brugerolle je profesorkou dějin umění na ENSBA v Lyonu ve Francii.

 

Ve své práci na poli dějin umění se zaměřuje na kalifornskou konceptuální uměleckou scénu, obzvláště ve vztahu k evropským dějinám umění. Byla kurátorkou několika průlomových evropských retrospektiv klíčových konceptuálních umělců (Johna Baldessariho, Allena Ruppersberga, Larryho Bella a dalších). Objevila a zhodnotila práci Guy de Cointeta (1934–1983), umělce francouzského původu, který byl součástí progresivní kalifornské konceptuální scény 60. a 70. let 20. století.

 

Marie de Brugerolle kurátorsky spolupracovala s předními světovými uměleckými institucemi jako MoMA v New Yorku, Centre Pompidou v Paříži, LACMA v Los Angeles.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ženich, první reinscenace, Playground, Leuwen, 2017.
Re-enactment performance Guy de Cointeta (původně z roku 1984), režie: Marie de Brugerolle.