Panelová diskuze zahraničních hostů o uměleckém výzkumu
Vytvořeno: 10. 5. 2022 od Veřejné přednášky

Vytvořeno: 10. 5. 2022

Panelová diskuze zahraničních hostů o uměleckém výzkumu

 

16. 5. 2022 od 16 hodin
Technologické centrum UMPRUM, Mikulandská 134/5, Praha 1, 3. parto, auditorium

 

Co pro Vás osobně znamená umělecký výzkum?
Jak probíhá umělecký výzkum na vaší univerzitě, nebo dalších univerzitách ve Vaší zemi?
Vnímáte nějaká lokální specifika?
Zajímavé případy

 

Na tato témata bude odpovídat panelová diskuze u příležitosti bienální výstavy Postup jako výstup. Umělecko-výzkumné strategie na UMPRUM, na kterou byli pozváni zahraniční hosté. Debatu na téma uměleckého výzkumu moderuje Klára Peloušková.  

 

Hosté:


Tereza Stehlíková
Do roku 2021dělala umělecký výzkum na University of Westminster (CREAM https://cream.ac.uk/), a take Royal College of Art. V současné době pracuje na Vysoké škole Kreativní Komunikace. Umělecký výzkum nadále sleduje přes art & science journal Tangible Territory. https://tangibleterritory.art/

https://www.vskk.cz/cz/o-skole/pedagogove/dr-tereza-stehlikova/

 

Natalyia Ilyin
Profesorka designu, historie a kritiky designu na Cornish College of the Arts v Seattlu, vyučuje také předměty Design pro sociální aktivismus a Design v přechodovém období. Spolu se svou bývalou kolegyní Elisabeth Pattersonovou vytvořila publikační program Parallel Narratives.
Natalyia Ilyin přispěla svým textem do výstavního katalogu Postup jako výstup.
http://www.nataliailyin.net/about

 

 

 

 

Edith Buser
Působí jako Deputy director for research Research Office na École des arts déco ParisEnsadLab, laboratoire de recherche art & design. Působí v oblasti humanitních věd a jako specialista na nové využití informačních a komunikačních technologií, zejména v oblasti explorativního designu a digitálního umění. Posledních deset let se věnuje několika aktivitám zaměřeným na vztah umění a vědy.