Prezentace Wojciecha Kosmy
Vytvořeno: 11. 3. 2019 od Veřejné přednášky

Prezentace Wojciecha Kosmy

 

čtvrtek 14. 3. 2019 od 16 hodin

UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1
prostor H2, suterén budovy

Prezentace proběhne v anglickém jazyce

Vstup volný

 

Katedra volného umění UMPRUM Vás zve na veřejnou prezentaci umělce Wojciecha Kosmy.

 Wojciech Kosma je umělec převážně pracující s performance. Ve svých performancích a webových sériích (především v Charisma, kterou vytvořili společně s umělkyní Sarah M. Harrison) představuje různé reprezentace mezilidských vztahů opatrně rozkročených na pomezí privátnách a veřejných výstupů, autenticity a fikce, či formálně i na pomezí tance, divadla a vizuálního umění. Kosma je jedním ze zakldatelů uměleckého televizního kolektivu East London Cable a free jazzového dua Hope Scandal (spolešně s Hansol Kim).

 Kosmovy performance byly představeny například v Chisenhale Gallery v Londýně, Transmission Gallery v Glasgow, Wysing Arts Centre, Museu moderního umění ve Varšavě, Schinkel Pavillon v Berlíně, Los Angeles Contemporary Exhibitions, nebo v Interstate Projects v New Yorku. Charisma vznikla za podpory Kone Foundation a Volksbühne Berlin a je taktéž dostupná online na charisma.watch

 Ve své přednášce na UMPRUM Wojciech Kosma představí dokumentaci několika ze svých kolaborativních performancí a probere jejich realizace, konceptuální rámce a budoucnost. Nakonec proběhne diskuze na téma performance jakožto médium, její etika a ekonomie v kontextu vizuálního umění.