Sol Calero a Christopher Kline
Vytvořeno: 9. 1. 2019 od Veřejné přednášky

 Sol Calero a Christopher Kline 

 

 středa 16. 1. 2019 od 18 hodin

UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1
posluchárna 115, 1. patro 

Prezentace proběhne v anglickém jazyce

Vstup volný

 

Katedra volného umění UMPRUM Vás zve na veřejnou prezentaci, na které vystoupí venezuelská umělkyně Sol Calero a americký umělec Chritopher Kline, oba žijící a působící v Berlíně. Roku 2011 spolu založili galerijní projekt Kinderhook & Caracas, pojmenovaný podle měst, ze kterých tito dva umělci pocházejí. Program galerie se soustředí na imerzivní instalace a dlouho-trvající projekty, vytvářené s komunitou berlínských umělců. V letech 2016 a 2017 se Kinderhook & Caracas přetransformovalo na CONGLOMERATE, uměleckou televizní stanici.

 

 

Sol Calero vyrůstala ve latinskoamerické diaspoře ve Španělsku a ve Venezuele a z této zkušenosti dlouhodobě čerpá ve své umělecké praxi. Její malby a instalace jsou poučeny formami spojenými s komunitním životem – například lázněmi či směnárnami, nebo scénami z telenovel – a odkazují ke komplexním sociálním a politickým příběhům, které stojí za konstrukty latinskoamerické identity a estetiky. 
Samostatně vystavovala nedávno například v Museum Boijmans Van Beuningen v Rotterdamu, v Galerie Crèvecoeur v Paříži nebo v Kunstverein Düsseldorf a v Hamburger Bahnhof v Berlíně.

Více informací o autorce: http://solcalero.com/

 

Christopher Kline - Klineova umělecká práce se v posledních čtyřech letech odvíjí od budování komunitního muzikálového divadla čerpajícího z historie jeho rodného města Kinderhook ve státě New York. Na tvorbě představení, scény a kostýmů se často podílejí členové lokálních komunit. Představení se odehrály např. v 1646 v Haagu, v galerii Tate v Liverpoolu, v KW v Berlíně nebo v CCA v zámku Ujazdowski.

Více informací: http://okthemusical.com/