ŠVÉDSKÁ INSPIRACE: SMART TEXTILES
Vytvořeno: 11. 4. 2016 od Veřejné přednášky

ŠVÉDSKÁ INSPIRACE: SMART TEXTILES

 

21.4.2016 v 19:00


Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
nám. Jana Palacha 80, Praha 1
posluchárna č. 115

 

 Vstup zdarma. Pro účast na přednášce nutná rezervace místa: https://textiledesign.eventbrite.com/

 

Odpovědná a udržitelná móda? Začněte u textilu! Inspirujme se ve Švédsku, kde ve výzkumném centru jedné z nejprestižnějších textilních škol The Swedish School of Textiles rozvíjejí koncept „Smart Textiles“. O textilu, materiálech a technikách vedoucích k udržitelné budoucnosti přijede přednášet Riikka Talman.

 

Životnost a udržitelnost textilu je často uměle prodlužována na nejdelší možnou dobu. Co když je ale stárnutí tohoto materiálu jednou z jeho největších kvalit? Mohou textilie s různými délkami života pomoci k udržitelnější budoucnosti módního průmyslu? Riikka Talman, expertka na udržitelný textil, přijede do Prahy, kde bude přednášet a povede workshop pro studenty Ateliéru textilu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

 

 

 

RIIKKA TALMAN

je doktorandka z The Swedish School of Textiles in Borås, která se zabývá výzkumem z oblasti designu textilu ve Smart Textiles Design Lab. S bohatými zkušenostmi v oblasti textilu se v současné době zabývá taktilními vlastnostmi textilu, stárnutím tohoto materiálu a cestami, jak pracovat s měnící se kvalitou textilu v čase.

 

THE SWEDISH SCHOOL OF TEXTILES

byla založena v roce 1866 a patří k nejprestižnějším vzdělávacím institucím zaměřujících se na textil a módní průmysl. Je součástí University of Borås, která se nachází v jižní části Švédska. Hlavním zaměřením jejich mezinárodních výzkumných aktivit je udržitelnost, a to z hlediska chování spotřebitelů, globálního trhu, recyklace a nových způsobů zpracování textilu. Studenti univerzity mají k dispozici zázemí několika výzkumných center – Textile Fashion Center, Fashion Incubator a Smart Textiles Design Lab.