UMPRUM a její absolventi
Vytvořeno: 20. 3. 2017 od Veřejné přednášky

Umění včera a dnes - cyklus přednášek 

UMPRUM a její absolventi - Filip Pošivač

Vytvořeno: 20. 3. 2017
Umění včera a dnes - cyklus přednášek 

UMPRUM a její absolventi - Jiří Thýn, fotograf a umělec

Vytvořeno: 20. 3. 2017
Umění včera a dnes - cyklus přednášek 

UMPRUM a její absolventi - Lucie Koldová

Vytvořeno: 20. 3. 2017
Umění včera a dnes - cyklus přednášek 

UMPRUM a její absolventi - Ondřej Janků - architekt

Vytvořeno: 20. 3. 2017
Umění včera a dnes - cyklus přednášek 

UMPRUM a její absolventi - Simona Rybáková

Vytvořeno: 20. 3. 2017

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze vás zve

na 29. cyklus veřejných přednášek
Umění včera a dnes

na téma: UMPRUM a její absolventi

 

Začátek vždy v 18.30 hodin

UMPRUM, 1. patro, učebna č. 115

Vstup zdarma

 


28. 3. 2017
Simona Rybáková, textilní a kostýmní designérka

moderuje Lada Hubatová- Vacková

Přednáška představí tvorbu absolventky Ateliéru textilní tvorby VŠUP a její cestu k současným kostýmním realizacím pro film, TV, divadlo, operu, tanec, site-specific, eventy a též práci v mezinárodních odborných organizacích, kurátorství kostýmních výstav až po výzkum kostýmu v jeho komplexnosti v doktorské dizertaci.

 

4. 4. 2017
Ondřej Janků, architekt

moderuje Jindřich Vybíral

Ondřej Janků zahájil studium architektury na VŠUP v ateliéru Evy Jiřičné a Radka Kolaříka v roce 2003, absolvoval 2009 u Ivana Kroupy. Ve své diplomové práci se zabýval stavbami, definujícími hranici městské a přírodní krajiny. První praxi získal při práci pro BIG architects v Kodani, poté řadu let působil v kanceláři Jacquese Herzoga a Pierra de Meuron v Bazileji.  V mezičase absolvoval prestižní Strelka Institute v Moskvě ( 2012-2013).

 

11. 4. 2017
Lucie Koldová, designérka
moderuje Martina Pachmanová

Lucie Koldová (1983) je přední česká designérka působící v Praze a Paříži. Po absolvování Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (Ateliér produktového designu pod vedením Michala Froňka a Jana Němečka ze studia Olgoj Chorchoj) se v roce 2009 odstěhovala do Paříže, kde si záhy vybudovala mezinárodní klientelu. Ve svém čistém a charismatickém díle se zaměřuje především na nábytek a objekty ze skla, včetně svítiel; její portfolio tvoří výrobky denní potřeby, poetické galerijní objekty a limitované série, zasahuje i do konceptuálního designu a designu městského prostoru. Lucie Koldová vyniká tradiční řemeslnou zručností i pozorností k detailu. Čerpá z různých vlivů, inspirací a kultur. Ráda kombinuje sklo s jinými ušlechtilými materiály a snaží se jít na samou mez jejich proporčních možností, čímž dosahuje pozoruhodné jednoduchosti a elegance. V roce 2010 byla vyhlášena jako Objev roku soutěže Czech Grand Design (CGD) a v jejím rámci o dva roky později získala titul Designér roku. V roce 2012 dosáhla ocenění Talent roku rovněž v soutěži Elle Decoration. Úspěchem se v neposlední řadě stala i nominace v kategorii Designér roku CGD za rok 2016.

 

25. 4. 2017
Jiří Thýn, fotograf a umělec
moderuje Karel Císař

 


2. 5. 2017
Filip Pošivač, ilustrátor a tvůrce animovaných filmů
moderuje Kaliopi Chamonikola

Filip Pošivač je absolventem ateliéru Filmové a televizní grafiky na UMPRUM, kde ukončil své studium v roce 2013. Už během svých studií získal bohaté zkušenosti jak s prací na animovaném filmu, tak rovněž jako ilustrátor dětských knih, jichž má na svém kontě dnes již celou řádku (např. Nejhorší den v životě třeťáka Filipa l, 2011 a Tramvaj plná strašidel, 2012, jež vyšly v nakladatelství Albatros, leporelo s básněmi Petra Borkovce Všechno je to na zahradě, 2013, která byla zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2014, velká obrazová kniha Kuba Tuba Tatubahn a Jak se Josífek s Jožinkou ztratil a nevěděl o tom - obě 2015 a další). K jeho nejnáročnějším realizacím - výtvarným i režisérským - patří loutkový film Až po uši v mechu z roku 2015 (v nakladatelství Kant vyšla téhož roku také stejnojmenná kniha). Jeho volným pokračováním se pak v minulém roce stal televizní animovaný loutkový seriál Živě z mechu a na dalších projektech v současnosti pracuje. Ve svém vystoupení se zaměří především na svou aktuální práci.

 

 

Připravili a uvádějí pedagogové katedry teorie a dějin umění UMPRUM