Centrum pro současné umění Praha ve spolupráci s Curatorial Program for Research vyhlašují výběrové řízení
Vytvořeno: 7. 5. 2016 od Katedra teorie a dějin umění

Centrum pro současné umění Praha ve spolupráci s Curatorial Program for Research vyhlašují výběrové řízení k programu CPR 2016: Eastern Europe – Building Capitals, Finding Capital: Developing Projects across Prague, Warsaw, Kiev, and Moscow.

Curatorial Program for Research (Program pro kurátorský výzkum, dále jen CPR) s radostí oznamuje nové výběrové řízení pro kurátory v rámci programu CPR pro rok 2016, tentokrát pro region východní Evropy. Třetí, plně hrazený výzkumný program se uskuteční v září v průběhu 25 dní. Programu se za podpory místních institucí zúčastní deset vybraných kurátorů, kteří v jednotlivých městech navštíví vybrané ateliéry umělců a zdejší umělecké organizace, zúčastní se diskusí o místní sociopolitické historii, umění a kultuře. Po skončení cesty bude každý kurátor požádán o předložení návrhu na projekt ve vlastním domovském městě a vítězný návrh soutěže získá finanční podporu potřebnou k jeho uskutečnění.

Návod na podání přihlášky včetně dalších informací najdete na www.curatorialprogram.org

Do programu se mohou hlásit jak nezávislí kurátoři, tak kurátoři s institucionálním zázemím. Do výběrového řízení budou přijati pouze uchazeči s praxí dva roky a více. Uchazeče posoudí komise složená z výkonné rady CPR (Carmen Ferreyra / ředitelka a zakladatelka, Jorgelina Dacil Infer / ředitelka rozvoje, Cecelia Thornton-Alson / akademická poradkyně) a z místních garantů programu (Ondrej Stupal / Praha, Stanislaw Welbel / Varšava, Clemens Poole / Kyjev, Maria Mkrtycheva / Moskva).

CPR v každém z hostitelských měst navazuje partnerství s místními uměleckými iniciativami a buduje tak profesionální podpůrnou strukturu s mezinárodním záběrem. Náš program usiluje o rozšíření hranic současného kurátorství a usnadnění mezinárodní výměny myšlenek.

Partnery pro CPR Východní Evropa 2016 jsou:

Centrum pro současné umění Praha
www.fcca.cz
Izolyatsia, Kyjev
www.izolyatsia.org
V-A-C, Moskva
www.v-a-c.ru

Termín podání přihlášek je 1. června 2016.
Výsledky budou oznámeny nejpozději 1. července 2016.

Pro více informace piště: info@curatorialprogram.org
Přihláška zde: curatorialprogram.org/apply
FAQ: curatorialprogram.org/faq

facebook (http://fcca.us2.list-manage.com/track/click?u=1ea4fef992cd81a339748287c&id=6939cf442c&e=d5613cdc76)
website (www.fcca.cz)
email (mailto:info@fcca.cz)

Nadace a Centrum pro současné umění Praha
Dukelských hrdinů 25a,
Praha 7 – Letná

Děkujeme za podporu Nadaci pro současné umění Praha, Ministerstvu kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy, MČ Praha 7, Státnímu fondu kultury ČR
Mediální partneři: Artmap, Artyčok, UMA Art Guide, jelibojelito