Johana Pošová a Barbora Fastrová: Hlava a pata
Vytvořeno: 2. 3. 2018 od Katedra teorie a dějin umění

Johana Pošová a Barbora Fastrová: Hlava a pata

6. 3. – 13. 4. 2018
Vernisáž: 5. 3. v 18 hodin

H2 (prostory bývalé hlinárny), UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1, suterén u bufetu

 

Nový studentský klub UMPRUM H2 zahajuje svou první galerijní sezónu výstavou Hlava a pata Barbory Fastrové a Johany Pošové.

Absolventky Ateliéru fotografie pražské UMPRUM představují výstavou produkt své dlouhodobé práce s objektovou tvorbou. Téma odkazuje na slovní obrat provázející požadavky k akademickým pracím - pracím, které by měly mít “hlavu a patu”. Instalace si pohrává s myšlenkou převedení slova do formy objektu a navazuje tak na předchozí projekty obou umělkyň. 

Více o projektech Barbory Fastrové a Johany Pošové na http://lifefindsawayproject.tumblr.com/

 

 

Nový studentský klub H2

Studentský klub H2 je prostor pro neformální studentskou činnost a diskuzi. Je určen pro přednášky, brunche, večírky, výstavy, vernisáže nebo workshopy a je otevřen studentům všech ateliérů a kateder UMPRUM.

H2 vzniká z iniciativy studentů katedry Teorie a dějin moderního a současného umění, pro které nebyl na UMPRUM doposud k dispozici pracovní prostor. H2 však slouží k propojení všech školních kateder jako místo, ve kterém je možné se mimo výuku scházet.

Program H2 se vyvíjí průběžně. Produkční tým připravuje samostatně eventy, do kterých se zapojí i osobnosti z mimoškolních uměleckých okruhů. Zároveň uvítá návrhy ze strany studentů na možnéé témata a akce, kterých by se chtěli v H2 zúčastnit. S produkčním týmem je možnéé veškeré návrhy konzultovat, bude k dispozici pro organizační řešení a výpomoc.