prof. Milena Bartlová, pedagožka Katedry teorie a dějin umění UMPRUM, vystoupí v rámci akce LutherLenin: A Broadcasting.
2. 12. 2017, Studio Hrdinů
12:45 hodin - Milena Bartlová: Jak sdílet revoluci? – Komunikace mezi vzdělanci a negramotnými v husitství (45 min, česky, s anglickým překladem), STUDIO 2
Žijeme stále ještě v éře revolucí?
Byli jsme vůbec někdy autonomní?
Je Já myslitelné mimo média?
Kolo dějin se otáčí. 500 let revoluce a reformace, médií a subjektu.
3 scény, 3 rozhlasové stanice, 36 hodin programu.
Akce se koná v češtině, němčině a angličtině.
Mezinárodní festival ♯LutherLenin poběží v leitmotivu rádia. Prostory pražského divadla Studio Hrdinů se promění ve tři rádiové stanice, z nichž každá nabídne jinou podobu vysílání: státní vysílání komentuje situace tak, jako ve fungujícím autoritářském státu, kde stát drží monopol na mass media. Privátní vysílání se zasazuje za objasňování a zábavu, a to v rámci soukromých zájmů a iniciativ. Komunitní vysílání zastává pozici rádia v nestabilní době… Rozhovory a přednášky s mezinárodními hosty z oblasti filozofie, umění i ekonomie budou přenášeny také live přes internet!
Co spojuje Luthera, Lenina a „hashtag"? Co mají společného spouštěcí události reformace, události Říjnové revoluce a naše dnešní doba, vyznačující se převratnými změnami v oblasti digitálních komunikačních médií?
Vedle diskuzí se můžeme těšit také na „noční proud“ revoluční hudby. Viz event: MYA GOMEZ #LutherLenin. Všechny programy se budou živě streamovat na internet pod názvem “Rádio ♯LutherLenin” a zájemci budou mít možnost poslouchat program nejen na živo přímo v divadle, ale i přes svoje chytré telefony.
Projekt #LutherLenin využívá souběhu dvou výročí světových historických událostí ke zkoumání jejich společných prvků – idejí, konceptů, technologií, jejich historického vývoje, interpretace a účinnosti v různých dobách, tehdy a dnes. Akce nahlíží na posledních 500 let, staví do popředí dlouhé trvání ideového, technického a sociálně historického vývoje a uvádí je do vzájemného vztahu.
koncept a dramatugie: Alexander Klose a Zbyněk Baladrán
režie: Jan Horák
scénografie: Antonín Šilar a Dragan Stojcevski
Podrobný program akce naleznete zde: https://www.facebook.com/events/1943846612601585/