On-line na Katedře teorie a dějin umění
Vytvořeno: 5. 10. 2020 od Katedra teorie a dějin umění

Den otevřených dveří UMPRUM
ON-LINE
19. - 22. 10. 2020
on-line konzultace, videokonference, videa a řada dalších užitečných informací

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze pořádá tentokrát Den otevřených dveří on-line. Zájemci mohou využít on-line konzultace s vyučujícími, zhlédnout informační videa a sledovat přehledný souhrn informací na webu UMPRUM.

On-line konzultace na Katedře teorie a dějiny umění

Konzultace Katedry teorie a dějiny umění s vybranými pedagogy

pondělí 19. 10. 2020
10 - 13  hodin
14 - 17 hodin

konzultace probíhají individuálně po 10 minutách

rezervovat si termín konzultace můžete zde
! Registrace probíhá dvoufázově - po výběru termínu je nutné Vámi vybraný čas potvrdit prostřednictvím kontaktního formuláře!

Konzultace proběhnou prostřednictvím Skype. Do konverzace se dostanete pod tímto odkazem: https://join.skype.com/mLXAOANaP1O4

Registrace končí 19.10. ve 12:00!

Studium teorie a dějin umění na UMPRUM

Katedra teorie a dějin umění poskytuje vedle výuky studujících výtvarných umění a architektury také samostatný magisterský program a doktorské studium. Základní a jedinečnou kvalitou teorie a dějin umění na UMPRUM je úzký a soustavný kontakt s aktivními umělci. Právě prováděná nová akreditace by měla rozšířit trvání magisterského programu na tři roky, protože kvalitní příprava diplomové práce vyžaduje dostatečný čas na přípravu. 

Přijímáme nejen absolventy/ky bakalářského studia dějin umění, ale jiných příbuzných oborů, pokud dostojí požadavkům přijímacího řízení: orientace v dějinách umění a vědomosti o nich, zájem o současnou uměleckou scénu, zejména o kurátorství, výtvarnou kritiku, design, grafiku a užité umění. Přijímací řízení se koná zpravidla v květnu.

Personální složení katedry se vyprofilovalo především se zaměřením na moderní a soudobé umění, dějiny architektury a designu, aktuální teorii a metodologii dějin umění a výtvarnou kritiku. S mladšími kolegy a kolegyněmi rozšiřujeme zájem o aktuální teorii průmyslového a grafického designu, zatímco historické studium se soustřeďuje vedle historismu 19. století na dějiny kultury a umění v době státního socialismu. Profily a publikace jednotlivých vyučujících stejně jako informace o její aktuální činnosti najdete na webu KTDU.


Ke konzultacím budeme k dispozici takto:
10-11 Mgr. Klára Peloušková
11-12 Mgr. Veronika Rollová, PhD
12-13 Mgr. Johana Lomová, PhD

14-15 Doc. Lada Hubatová-Vacková, PhD
15-16 Doc. Karel Císař, PhD
16-17 Prof. Dr. Milena Bartlová