2. místo v DiplomaSelection pro Lenku Vackovou
Vytvořeno: 29. 10. 2017 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Vytvořeno: 29. 10. 2017
Salone Internazionale del Mobile v Miláně

EPHEMERAL_ETERNAL - UMPRUM na Design Week v Miláně

Druhé místo v soutěži DiplomaSelection v kategorii módní design vyhrála čerstvá absolventka Ateliéru designu oděvu a obuvi Lenka Vacková.

Ve své diplomové práci "Spolupráce s Klatexem" Lenka prováděla výzkum recyklovaných textilií. Při této příležitosti se propojila s klatovskou továrnou Klatex, kde po škole začala pracovat i jako designér.

Více se o její spolupráci s Klatexem a nových produktech z recyklovaných textilií dozvíte v reportáži Radia Wave: https://wave.rozhlas.cz/z-umprumky-do-tovarny-lenka-vackova-hleda-nove-cesty-recyklace-textilu-5990431

Lenka Vacková se dlouhodobě zabývá udržitelným rozvojem a svůj postoj ke konzumerismu asi nejviditělněji demonstrovala v rámci expozice UMPRUM EPHEMERAL_ETERNAL v rámci přehlídky designu Salone del Mobile v Miláně.

Mezinárodní soutěž DiplomaSelection se letos koná ve spolupráci s EUNIC Cluster ČR již počtvrté. Mezinárodní porota složená ze zahraničních kurátorů a galeristů zvolila z patnáctky finálových prací vítězem projekt Syria 2087 Anny Banout z Polska, která ve svých objektech propojila příběhy ze Sýrie a z Marsu. Mezi patnácti módními kolekcemi zvítězila polská designérka Uta Sienkiewicz, která se inspirovala polskou aristokracií. Obě vítězky jsou studentkami Akademie výtvarných umění ve Varšavě. Druhé místo v této kategorii obsadila Lenka Vacková z UMPRUM.
Přihlášených bylo letos 152 prací ze 42 škol a 17 zemí.