3 absolventi ve finále Designblok Diploma Selection
Vytvořeno: 17. 10. 2018 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

DIPLOMA SELECTION

Designblok

25. - 29. 10. 2018

Výstaviště Praha Holešovice, Praha 7

 

Do finále mezinárodní soutěže Diploma Selection vybrala porota hned tři práce letošních absolventů UMPRUM. Jsou jimi Johana Němečková a Matěj Janský (oba z Ateliéru designu nábytku a interiéru) a Sebastian Kitzberger (Ateliér skla).

Z celkem 15 finalistů z prestižních evropských škol v oblasti produktového designu vybere porota absolutního vítěze v rámci přehlídky Designblok 2018.

Sebastian Kitzberger

Absolvovaný ateliér
Ateliér skla

Diplomová práce
Crust
Cílem ucelené kolekce váz Crust je reinterpretace umělecko-řemeslné tradice hutně tvarovaných skleněných váz. Podstatná je především rehabilitace tvarosloví a inovace klasických dřevěných forem. Do konečného výsledku se tak propisuje jak formální dokonalost skleněných váz, tak autorské motivy a přírodní struktury samotných dřevěných forem. Sebastian se věnuje designu i volné tvorbě, přičemž mnohdy experimentuje a formálně i obsahově reinterpretuje sklářskou tradici.

Johana Němečková

Absolvovaný ateliér
Ateliér designu nábytku a interiéru

Diplomová práce
Venkovní sedací nábytek
Johana ve své diplomové práci vytvořila základní kolekci sedacího venkovního nábytku ve spolupráci se začínající českou značkou Meyto, která se specialuzuje na kovovýrobu a CNC ohýbáni trubek.

Matěj Janský

Absolvovaný ateliér
Ateliér designu nábytku a interiéru

Diplomová práce
Městský herní mobiliář
Městský herní mobiliář může používat legálně kdokoliv. Proto odstraňuji ploty a rozostřuji vizuální orientaci jen na děti. Sázím na pozitivní vlastnosti člověka namísto vytváření opatření zabraňujících negativním excesům. Návrh je čitelný, ovšem nikoli banální. Stavím prostor pro mnoho příběhů, ale ne pro prázdnotu.