Acoustic Caves
Vytvořeno: 18. 4. 2018 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

ACOUSTIC CAVES
Budoucnost je tady a výstava Acoustic Caves se stává realitou

Prezentace UMPRUM na Din - Design In 2018 v rámci Milano Design Week 2018

 

Termín prezentace: 17. 4. – 22. 4. 2018

Otvírací hodiny: Út–So 10:00-20:00, Ne 10:00-18:00

Lokalita: Lambrate Design District, via Sbodio 9/ via Massimiamo 6, MilanoVysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze (UMPRUM), jejíž loňská výstava se dostala mezi TOP40 of Fuorisalone Milano Design Week 2017, se v letošním roce představí netradiční expozicí na pomezí designu a architektury.

Výstava Acoustic Caves vychází ze stejnojmenného akademického výzkumného projektu Ateliéru architektury III. Stává se místem pro inkubaci nových forem architektury a nového přístupu k tomuto oboru. Klade si za cíl testovat vztahy mezi designem, objektem, prostorem a architekturou a zároveň zkoumat jejich limity.

”K pochopení a posouvání hranic těchto vztahů využívá aktuální prostředky výpočetního navrhování. Tyto prostředky jsou předmětem zájmu akademických (technických i uměleckých) platforem škol zabývajících se současnou architekturou a designem. Projekt Acoustic Caves hledá odpovědi na otázky, jakým způsobem můžeme v době radikálních kulturních a technologických změn paradigmatu Průmyslu 4.0 navrhovat a z jakých materiálů realizovat jeho architekturu”, upřesňují autoři výstavy prof. Imrich Vaško a Shota Tsikolyia.

Expozice představuje pět prací autorských týmů Ateliéru architektury III. Reprezentuje diferencované příklady měnících se architektonických typologií a současných výpočetních metod navrhování.

“Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze zahrnuje širokou škálu oborů od designu po architekturu. Je zde kladen důraz na to, aby docházelo k mezioborové spolupráci a přesahům mimo hranice stanovené stereotypy. Díky tomu také mohl vzniknout tento pozoruhodný projekt, kterým se letos UMPRUM prezentuje na Milánském Design Week”, říká designer, architekt a prorektor školy prof. Jiří Pelcl.

Acoustic Caves, se představí na Din - Design In 2018 v Lambrate Design District v rámci Salone Del Mobile 2018 od 17. do 22. dubna 2018.

 

 

Vystavující: Studenti Ateliéru architektury III (A3) UMPRUM
Kurátor: Imrich Vaško a Shota Tsikolyia
Produkce: Michaela Kaplánková
Architekt výstavy: Imrich Vaško, Shota Tsikolyia, David Kovařík
Grafický design: Matúš Buranovský