Aneta Dvořáková získala Young Creations Award na Heimtextil 2017
Vytvořeno: 11. 1. 2017 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

UMPRUM na veletrhu bytového textilu 

Ateliér textilní tvorby na Heimtextil 2017

Vytvořeno: 11. 1. 2017

Studentka Ateliéru textilní tvorby UMPRUM Aneta Dvořáková vyhrála cenu Young Creations Award, která je pořádána v rámci veletrhu bytového textilu Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem. Ocenění Special Mentions  v kategorii Upcycling objects získala její práce Párání –  The Ripping.

Mezinárodní soutěž Young Creations Award, která se v letošním roce konala již popáté, cílí na studenty a absolventy designu a bytové architektury, ale zároveň také na mladé etablované tvůrce interiérového designu.  Téma soutěže „Upcycling“ se zaměřilo na přetváření starých a nepotřebných věcí v nové kvalitní produkty. Z 21 finalistů porota ocenila v různých kategoriích 5 soutěžících.

Práce Anety Dvořákové Párání – The Ripping pracuje s médiem malby a s uvědoměním, že podstatou malby je plátno. Páráním dochází k rozkladu na nejmenší možné jednotky – útkové nitě s pozůstatky dřívější malby. Díky opětovnému utkání vzniká zcela nové dílo s magickým duchem.

Jury ohodnotila její práci následujícím způsobem: „Párání tvoří nové umění ze starého a inspiruje svou velkou láskou k detailu. Párání překvapilo jury svou úspěšnou recyklací, která může být využita nejen v průmyslu, ale také uměleckým, téměř meditativním způsobem. Autorka vložila do své práce velký kus práce, času, vášně a lásky a cenu si více než zasluhuje!“

Mimo soutěž Young Creations Award se Ateliér textilní tvorby pod vedením Jitky Škopové představil na veletrhu Heimtextil i samostatnou expozicí na téma Textilní architektura, novodobí nomádi, alternativní bydlení a ekologie.

 

Termín výstavy soutěžních prací: 10. 1.–13. 1. 2017
Místo konání: Messe Frankfurt GmbH, Ludwig-Erhard-Anlage 1, Frankfurt am Main, hall 4.2, stand C92, Campus Heimtextil