Anna Jožová a Radek Brezar ve výběru TALENTE
Vytvořeno: 7. 2. 2019 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Studentka Ateliéru skla UMPRUM Anna Jožová a Radek Brezar z Ateliéru produktového designu byli vybráni, aby vystavovali na prestižní přehlídce soutěže TALENTE.

Anna Jožová se zde představí svými vázami Frozen a Lollipop vases. Ve svých Lollypop vases humorně reagovala na finančně a hlavně časově náročnou techniku Muránského skla (Millefiori). Předem navržené skleněné vázy zevnitř vylepila roxovými lízátky.U váz frozen využívá techniku ledovaného skla, která se dříve hojně využívala k dekorativnímu zneprůhlednění dveřních a okenních tabulí.

Radek Brezar se prezentuje svou skleněnou rychlovarnou konvicí, kterou vytvořil ještě jako student FUD UJEP. Konvice využívá tištěné topné těleso a varného skla Simax. Konvice by svým vzhledem měla být co nejvíce propojena se stolním souborem.

Talente je soutěž, která představuje začínající designéry. Jejich práce jsou každoročně vystaveny na mezinárodním veletrhu Internationalen Handwerksmesse München v Německu. Celá akce poskytuje jedinečný pohled na trendy a otázky, které zajímají mladé designéry v oblasti řemesel a technologií.

 

Anna Jožová - Frozen

Anna Jožová - Lollipop Vase

Radek Brezar - Skleněná rychlovarná konvice