ARTSEMESTR zima 2014
Vytvořeno: 11. 2. 2014 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

ARTSEMESTR zima 2014

Vernisáž: 12.2.2014 v 18hodin

Výstava potrvá od 13.2. – 20.2.2014

Otevřeno denně 10:00 – 18:00

 

Přehlídka všech studentských prací, které vznikly v ateliérech Vysoké školy uměleckoprůmyslové v zimním semestru 2013/2014.

 

Ateliér Textilní tvorba zadal v letošním semestru téma česká pohádka. Studenti vytvořili volné objekty, které vypovídají o emocích, snech a myšlenkách spojených s pohádkou v návaznosti na tradiční české řemeslo. Semestrální zadání volně přesáhlo do klauzur, kde své zkušenosti a rešerše studenti transformovali do interiérového objektu s funkčním významem.

Esej na téma letní typografický zážitek, redesign původní české značky jízdního kola, osobní prezentace ve formátu Pecha Kucha  a nová úprava stávající dětské knihy s ilustracemi zavedeného ilustrátora to byly zadání, které řešili v Ateliéru tvorba písma a typografie. Součástí semestru byl také workshop s Mgr. Filipem Blažkem na téma FontLab a Glyphs.

V zimním semestru se v Ateliéru průmyslového designu zabývali projektem pro Škoda auto a.s. Úkolem bylo vytvořit sochu, která bude následně sloužit jako inspirační zdroj pro návrh automobilu.

Výstava v Ateliéru sochařství pod názvem Ateliér Slávy a Svobody (odvozeno od aktivní přítomnosti doktorantů Slávy Sobotovičové a Tomáše Svobody), představuje širokou škálu prací studentů, reflektovanou zahuštěným způsobem instalace výstavy, ve kterém uvědoměle a ze své podstaty chybí pro sochy a studium časový, prostorový i mentální odstup. 

Prahu a její možnosti zkoumali student Architektury II. Vystavovat budou studie církevních restitucí od Martina Gabaše nebo Karlínské ostrovy od Dušana Štefaniče. Druhým výstupem byl trénink zástavby rodinných domů v lokalitě Belárie - nad Braníkem. 

Zadání v ateliéru Keramiky bylo: Materiál. Studenti zpracovávali a vynalézali nové materiály keramické i nekeramické a jejich kombinace.

           V Ateliéru architektura III se zaměřili na design továrny pro Škoda auto. Studenti architektury zkoumali logiku, typologii stavebního systému, pohyblivé elementy, slovník materiálů a poté vytvořili futuristické návrhy, které fascinují svým pojetím a zpracováním.

 

 

 

 

 

 

 

 


Číst více...