Barbora Cekotová a Jakub Novotný - ceny za Excelentní studentský design
Vytvořeno: 19. 11. 2018 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Barbora Cekotová a Jakub Novotný z UMPRUM získali za své závěrečné práce v soutěži Národní cena za studentský design ocenění Excelentní studentský design.

Barbora Cekotová z Ateliéru tvorby písma a typografie porotu zaujala svou diplomovou prací Ručně psaná písma (předlohy pro psaní). V jejím rámci navrhla čtyři skriptová písma pro ruční psaní. Tato prezentuje v samostatných složkách s popisem konstrukce znaků a návodem, jak si je může osvojit i někdo další. Složky s abecedami by Barbora ráda využila na workshopech jako edukativní předlohu pro psaní.

Jakub Novotný z Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace pokračuje v magisterském navazujícím studiu na UMPRUM. V soutěži byla přihlášena a oceněna jeho práce zajišťující vizuální styl velkého studentského projektu UMPRUM Aš po Už/horod. Jeho součástí je i almanach, který shrnuje jednotlivé projekty zapojených studentů.

 

Do letošního ročníku, v němž se soutěžilo v široké škále oborů vizuální komunikace se přihlásilo 91 autorů s 95 pracemi z 8 univerzit a 8 vyšších odborných škol a středních odborných škol. Jejich práce hodnotily tři nezávislé poroty: vysokoškolská porota byla složena z pedagogů vysokých škol a univerzit, středoškolská porota složená z pedagogů středních a vyšších odborných škol a mezinárodní porota byla složena z kurátorů muzeí, nezávislých expertů a nejlepších profesionálních designérů ČR. Celkem hodnotilo studentské práce 28 profesionálních vysokoškolských a středoškolských pedagogů, grafických designérů, expertů a kurátorů designu.

Všechny nominované a oceněné práce budou k vidění na výstavě Nový (z)boží! v Plzni v DEPO2015 (Presslova 14), a to až do 25. 11. 2018.

 

 

http://www.designcabinet.cz/narodni-cena-za-studentsky-design-2018

 

Barbora Cekotová

Jakub Novotný