Cenu rektora UMPRUM získal projekt Unique Client
Vytvořeno: 30. 6. 2021 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Stalo se tradicí, že na konci každého akademického roku rektor UMPRUM uděluje cenu nejlepšímu studentskému projektu nebo práci. V letošním roce ocenil prof. Jindřich Vybíral projekt studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi Unique Client, který vznikal pod vedením Simony Rybákové.

„Unique Client“ zaměřený na klienty s „nekonfekční“ postavou, reaguje na závažné společenské téma a nechápe design jen jako zboží, nýbrž jako službu“, obhajuje svou volbu rektor UMPRUM.

 Idea se opírá o osobní zkušenost Simony Rybákové, kterou oslovil mladý muž Marek, který potřeboval společenský oděv, ale neměl to štěstí, aby mu padlo standardní konfekční oblečení.
Nejen z tohoto důvodu se téma letního semestru 2020/2021 Ateliéru designu oděvu a obuvi, který Simona Rybáková dočasně vedla, zaměřilo na klienty s „nekonfekční“ postavou, které oděvní výroba nemá primárně ve svém „hledáčku“. Studenti se soustředili na fyzickou stránku lidského těla, tělesnost, ale i psychologii práce s vybraným klientem, pro kterého navrhovali specifickou oděvní kolekci. Kromě individuálních kolekcí byl i společný ateliérový úkol - vytvoření šatníku pro klienta Marka, který byl zároveň inspirací k zadání tohoto tématu. Výsledné kolekce byly nafoceny ve spolupráci s Ateliérem fotografie II.

 

Více o projektu se můžete dozvědět v nejnovějším článku na platformě UMPRUM Online: https://online.umprum.cz/