Další úspěch na International Fashion Showcase
Vytvořeno: 20. 2. 2017 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Prezentace na International Fashion Showcase 

There Is Only You

Vytvořeno: 20. 2. 2017

Výstava mladých módních designérů  z UMPRUM v Londýně organizovaná Českým centrem Londýn ve spolupráci s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze již podruhé obsadila přední příčky na prestižní mezinárodní přehlídce International Fashion Showcase (IFS), která se koná jako doprovodná akce světoznámého London Fashion Week.

Česká republika dostala za výstavu There Is Only You zvláštní zmínku odborné poroty v čele s přední módní kritičkou Sarah Mower, která píše i pro US Vogue. Kateřina Plamitzerová, jedna z vystavujích designérů, byla též nominována na cenu pro Nejlepšího designéra.

There is Only You představuje nejaktuálnější tvorbu studentů a absolventů Ateliéru módní tvorby a Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM, jmenovitě Michaela Čapková, Filip Hieke, Tereza Rosálie Kladošová, Tereza Ledvinová a Kateřina Plamitzerová.

,,Mám z nominace velkou radost. Bylo opravdu příjemné slyšet své jméno mezi tak velkou konkurencí z celého světa,“ komentuje svůj úspěch designérka Kateřina Plamitzerová. ,,Nominace jsou především odezvou na jedinečný designérský styl, který vychází z pražské UMPRUM a pro mě osobně zadostiučiněním dlouhodobé podpory, kterou České centrum Londýn  módě a designu poskytuje,“ dodává Tereza Porybná, ředitelka Českého centra Londýn.

Kromě České republiky se letošního ročníku IFS zúčastnilo 26 zemí, ku příkladu Guatemala, Tchaj-Wan či Polsko. Hlavní cenu – Country Award – získala za instalaci The Indian Pastoralists Indie, která okouzlila porotu svým konceptem propojujícím současnou módu a  indické pastevectví.

,,Byl to úžasný zážitek. Jsme rádi, že se nám podařilo získat dvě nominace. V mezinárodní konkurenci jsme skvěle obstáli a obhájili tedy svou pozici na Mapě módní světa s velkým M,“ komentuje úspěch české výpravy na IFS kurátor výstavy, Pavel Ivančic, který na UMPRUM od roku 2012 vede Ateliér módní tvorby. 

 

 

Kurátor výstavy: Pavel Ivančic
Vystavující: Michaela Čapková, Filip Hieke, Tereza Rosálie Kladošová, Tereza Ledvinová a Kateřina Plamitzerová
Instalace výstavy: Aleš Kachlík
Odborný dohled: Jiří Pelcl a Liběna Rochová
Fotografie pro katalog UMPRUM ROCK´S!: Karin Zadrick

 

Partneři: Lasvit, Techo, Pilsner Urquell, British Council, Czech Tourism, Velvyslanectví České republiky v Londýně, Ministerstvo kultury České Republiky, Magistrát hlavního města Prahy, Preciosa, VinoVitaj, Dolce Vita, Modeschau, RadioWave.

 

TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ