DESIGN COUNCIL - Jak oslovit firmu designem
Vytvořeno: 18. 1. 2016 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Czechdesign a Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze Vás zvou na další z přednášek z cyklu Budoucnost designu

26. 1. od 18.30 hodin

DESIGN COUNCIL: Jonathan Ball
Jak oslovit firmu designem

 

Jedno z nejefektivnějších design center na světě prozradí, jak ve spolupráci s designéry, státní správou a firmami dostává design do praxe. Expert Jonathan Ball vystoupí s přednáškou o tom, jak skloubit designové myšlení s chodem pracovního týmu nebo celé firmy na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, v rámci projektu Budoucnost designu, který pořádá organizace CZECHDESIGN.

DESIGN V NAŠÍ MYSLI
Design je módní slovo. Prorůstá do všech sfér našeho života, pracují s ním firmy, reklamní agentury, státní i regionální organizace, neziskovky i domácnosti. Zkrátka a dobře, design ovládl naši mysl. 
Co ale udělat pro to, aby také ovládl způsob naší práce? Jak nastavit sebe, svůj tým nebo celou firmu tak, aby kreativita byla přirozenou součástí vašich projektů? 

DEMOCRATISING INNOVATION
Design Council (http://www.designcouncil.org.uk/) tento proces nazývá „Democratising Innovation“ a v přednášce prozradí, jak používat Design Thinking tak, aby každý věděl, jak aktivně přispívat ke kreativitě, designu a inovacím v rámci pracovního týmu nebo celé firmy, a jak k tomu má být motivován.

 

Přednáška se koná v úterý 26.1. v 18:30
UMPRUM
, nám. J. Palacha 80, Praha 1, místnost č. 115

Vstup zdarma. Pro rezervaci místa: https://designcouncilvpraze.eventbrite.com

 

 

DESIGN COUNCIL

Vyhlášené centrum designu bylo založeno již v roce 1944, aby demonstrovalo hodnotu industriálního designu v poválečné Británii. Jeho role se v průběhu let proměňovala, dodnes je však jeho cílem zvyšování kvality života skrze zapojování designu, což činí za veřejné podpory i díky soukromým sponzorům z řad britských firem. Svými aktivitami tak podporují kreativní inovace, které na základě rozsáhlých výzkumů stimulují růst podnikání, transformují veřejné služby a zkvalitňují život ve městech i v regionech. Kromě výzkumné činnosti poskytují konzultace v oblasti designu malým a středním podnikům a pomáhají státní správě zkvalitnit služby a zpřístupnit je veřejnosti.