Design na Vyšehradě
Vytvořeno: 27. 11. 2020 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Design na Vyšehradě

Český design obsadil tři prosklené moduly na Vyšehradě. Velkou část vystavujících tvoří studenti a čerství absolventi UMPRUM – Anna Jožová, František Jungvirt, Dominika Petrtýlová a Vlastimil Šenkýř z Ateliéru skla, Tereza Talichová, absolventka Ateliéru intermediální konfrontace, Barbora Kotěšovcová z Ateliéru módní tvorby, absolvent Ateliéru produktového designu Lukáš Kuba.

Letošní rok je turbulentní pro většinu odvětví, Czech Design Week a Kongresové centrum Praha spojili své síly a otevřeli jedinečný prostor, ve kterém se snaží podpořit český design. Ve třech koma modulech na Vyšehradě představují vybrané české designéry, mladé začínající umělce a české značky. Prosklené buňky umožňují prezentaci i v době, kdy jsou galerie a obchody zavřené. Umožňují seznámení s lokálními tvůrci, talenty oboru a jejich tvorbou přímo na čerstvém vzduchu, off-line a bezpečně.

Buňky jsou umístěny na Vyšehradě kousek u stejnojmenné stanice metra na promenádě u KCP. Najdete zde práce sklářských výtvarníků a dalších designérů z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, módu hračky od Tititi, dřevěné stoly od Jakuba Březiny a nábytek od značky Triant.

 

Vystavující: Anna Jožová, František Jungvirt, Dominika Petrtýlová, Vlastimil Šenkýř, Tereza Talichová (Tititi), Jakub Březina, Barbora Kotěšovcová, Otakar Šenkýř, Lukáš Kuba, Triant, Asus

Projekt vznikl ve spolupráci s Kongresovým centrem Praha a za podpory Koma design, Art district Vyšehrad a Sony.