Dva projekty z UMPRUM v Ambiente Talents 2020
Vytvořeno: 10. 2. 2020 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Do letošního výběru veletrhu interiérového designu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem Ambiente Talents 2020 se dostaly dva projekty z UMPRUM. Projekt Strup studia Morfujeme (studentů Ateliéru produktového designu Valerie Záhonové a Petra Vykoukala a absolventa Ateliéru skla Davida Černého)  a akustické obrazy Lappa absolventek UMPRUM Lenky Preussové a Anny Leschingerové, která je v současnosti asistentkou Ateliéru textilního designu.

Do kategorie Talents for Dining byl vybrán projekt Strup, který hledá nové možnosti využití hovězí krve, která má dnes jen malé uplatnění a stává se tak biologickým odpadem. Autoři pomocí lisování vytvářejí talíře, které jsou médiem spojujícím potravinu s materiální rovinou. Prezentace materiálu v podobě talíře zároveň upozorňuje na fakt, že lidé přestávají vnímat původ surovin a věcí, které je obklopují. 

Akustické obrazy Lappa byly zařazeny do kategorie Talents for Living. Spojují se v nich volné umění s designem. Kromě eliminace nežádoucí akustiky jsou i estetickým doplňkem interiéru, které pracují s minimalistickou hrou světla a stínů.  

Sekce Ambiente Talents je platforma, která umožňuje mladým designérům ukázat svou práci na jednom z největších evropských veletrhů interiérového designu. Vybraní uchazeči jsou podpořeni a zdarma získají prostor, na kterém mohou svou práci prezentovat široké veřejnosti.

Veletrh Ambiente probíhá od 7. - 11. 2. 2020.

projekt Strup

akustické obrazy Lappa