Eduard Hermann v TOP 100 Design Intelligence Award
Vytvořeno: 18. 4. 2016 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Student Ateliéru produktového designu UMPRUM Eduard Hermann se se svou kolekcí lamp Ignis dostal do TOP 100 mezinárodní soutěže Design Intelligence Award.

 

Design Intelligence Award (DIA) je současná inovativní designová platforma, která byla založená v roce 2015, aby hodnotila a podporovala design. Jedná se o interdisciplinární soutěž, která se soustředí na průmyslový design a inovativní přístupy. Soutěže se mohou zúčastnit jak školy, tak různé společnosti zabývající se inovacemi na poli designu. Z 2222 přihlášených prací z celého světa bylo vybráno TOP 100, aby z nich byly oceněny ty nejlepší cenami DIA Gold, DIA Excelence a DIA Innovation.

Lampy Eduarda Hermanna Ignis, které se dostaly mezi 100 nejlepších v soutěži DIA získaly ocenění již v soutěži Red Dot.

Název lamp Ignis znamená v latině oheň a s čistým a jednoduchým tvarem odkazuje na základní myšlenku - archetyp stolního svítidla proměněného v broušený křišťál. Lampy, které vyrábí sklárny Bomma využívají kombinaci ručně foukaného křišťálu se sofistikovanou technologií robotického brusu. Přesný řez rozptyluje světlo a vytváří tak příjemnou atmosféru.

 

Více o soutěži naleznete zde http://www.di-award.org/en/index.html