On the Road - Eva Eisler a absolventi
Vytvořeno: 1. 11. 2019 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

EVA EISLER & ALUMNI 
Druhé zastavení putovní výstavy On the Road

3. 11. 2019 - 8. 1. 2020

Galerie Marzee, Lage Markt 3, Nijmegen, Netherlands

 

Vedoucí Ateliéru K.O.V. UMPRUM, Eva Eisler a absolventi jím vedeného ateliéru, se představí na výstavě, která je již třetí na Marzee show. Marzee show upozorňuje na kreativitu, estetiku a intelektuální přístup k tvorbě, ke kterému vedou své studenty vybraní pedagogové a který se odráží v jejich pracech.

Česká umělkyně Eva Eisler převádí nejjednodušší motivy a materiály do objektů s podmanivou vizuální stránkou, ale zároveň i s konceptuálním vlivem. Její neomezený talent jako designéra – tvůrce, schopnost reinterpretovat historické imperativy současným pohledem a velkorysost sdílet a nikoli vnucovat její estetiku, z ní udělaly oblíbenou pedagožku. Takovou, která je skutečně hrdá na úspěchy svých studentů a podařilo se jí, aby Ateliér K.O.V. získal mezinárodní uznání, nejen prostřednictvím výstav a mnohých ocenění.  

Když jsem byl poprvé představen v Ateliéru K.O.V., byl jsem ohromen kvalitou a rozsahem této takzvané „studentské“ práce, o které jsem se přesvědčil, že je zralá a sofistikovaná, originální a různorodá, důkaz, že Eisler - sama „minimalistická“ - neměla žádné předsudky ani tendenci studentům vnucovat svůj názor. Soustavná práce Ateliéru K.O.V. je příkladem svobody, kterou Eva Eisler svým studentům jako pedagog umožňuje a zároveň je motivuje k výsledkům, které překonávají kvalitativní kritéria pro „začínající umělce“.

 

TONI GREENBAUM, historik umění, New York, září 2019 

Vystavující:

Adéla Fejtková
Karla Olšáková
Kateřina Michálková
Michal Strach
Eva Růžičková
Bára Lexová
Veronika Muráriková
Alžběta Dvořáková
Jakub Křelina
Janja Prokič
Pavlína Končická
Anna Galbavá
Veronika Watzková
Štěpán Růžička
Mariana Berecová
Kamila Staníková
Nastassia Aleinikava
Olda Sládek
Karla Olšáková
Markéta Kratochvílová
Anežka Jůhová
Klára Chrudinová
Ondřej Stára
Tomáš Bém
Filip Bartoň
Zuzana Špiláková
Magdalena Šťastníková
Anna Rusínová
Kateřina Jirsová

Martin Papcún
Eva Eisler