F2 Prag v Mnichově
Vytvořeno: 28. 7. 2021 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

F2 Prag
Výstava studentů Ateliéru fotografie II UMPRUM v Mnichově

29. 7. – 3. 9. 2021

České centrum Mnichov, Prinzregentenstraße 7, Mnichov, Německo

Otevírací doba: Po-Čt 11-17 h, Pá 11 – 15h

 

Během krátké doby své existence o sobě stačil Ateliér fotografie II UMPRUM dát vědět víc, než mnoho jiných. Práce studentů se objevují na stránkách předních lifestylových magazínů a různých výstavách. Letos v srpnu se v Českém centru Mnichov představí s kolekcí, jejímž hlavním tématem jsou vnitřní světy.

 Výstava F2 Prague nabízí různé polohy vnímání existence bytí. Nechává nahlédnout do malých světů okolo nás i v nás samotných a divákům přibližuje subjektivní pohledy na roztříštěnost dnešního světa. Mladí autoři využívají nové možnosti starých, prověřených technik. V mnoha případech se však nebojí experimentovat i se zcela novými přístupy k fotografii. Ve výběru, který kurátorsky připravil student ateliéru Ondřej Kubeš, se objevují dokumentární fotografie, ale také práce s 3D prostorem nebo virtuálními světy.

Dokumentární roviny se drží například Lukáš Hlavín, který se zaměřil na fotbalisty a jejich vztah ke sportovnímu vybavení během lockdownu, kdy nemohli hrát. V cyklu fotografií zachytil, co všechno může o svém majiteli vypovědět jen takové uložení kopaček. Ondřeje Kubeše zaujaly kontrasty zemědělského života a současného, od přírody často odděleného, životního stylu. V komorní sérii, kde se inspiroval zkušenostmi z vlastní rodiny, dokumentoval škubání slepic na maloměstském dvorku.
Zcela opačný přístup zvolila studentka Agnes Willow, která se ponořila do virtuálních dimenzí. Pomocí počítačové hry The Sims vytvořila svůj dokonalý svět. Divákům zprostředkovává, jaké to je zažít pravou letní lásku, vyrazit s ní na vysněnou dovolenou, nebo stavět hrady z písku s Kim Kardashian. Samuel Petráš ve vystavených fotografiích rozebírá své niterné pocity a polemizuje nad existencí v reálném světě. Nosným tématem mu byla duše uvězněná v těle s daným vzhledem, genetikou a potřebami, zachycení nové éry X a otázky genderu.

Kolekce prací 14 autorů prezentuje rozmanitý pohled mladých lidí na svět, jejich niterné vnímání existence a postřehy toho, co se děje kolem nich i v nich samotných. Zároveň se jedná o ukázku velmi vyspělého a promyšleného přístupu ke zvoleným tématům a práci s fotografií.

 

Vystavující studenti:
Jakub Delibalta, Lukáš Hlavín, Alžběta Chrudimská, Ondřej Kubeš, Iurii Ladutko, Samuel Petráš, Miriam Pružincová, Matěj Racek, Markéta Slaná, Kateřina Sýsová, Viktorie Macánová, Agnes Willow, Adéla Zlámalová, Barbora Žentelová
Kurátor: Ondřej Kubeš
Pedagogické vedení: Václav Jirásek a Štěpánka Stein

Grafika: Jakub Novotný

 

Odkaz na press kit: https://drive.google.com/drive/folders/1_CAiqDqvbYlrg_CkizEQ6CA2AcQtfnmA?usp=sharing