Ikonická recyklace na 120 minut v Praze
Vytvořeno: 16. 10. 2015 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Úspěšný projekt Ateliéru Design oděvu a obuvi Ikonická recyklace se prezentuje na stále více místech. Po prezentaci v Tokiu a New Yorku je k vidění i v Praze a následně se přesouvá do Vídně.

Nový projekt Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské UMPRUM s názvem Ikonická recyklace iniciovala Dr. Elisabeth Längle. Tato přední rakouská módní odbornice spoluvytvářela například identitu značky Helmut Lang. Nyní studentům ateliéru Liběny Rochové věnovala několik ikonických modelů světových návrhářů z vlastní rozsáhlé sbírky. Jde například o šaty od Jeana Paula Gaultiera, Helmuta Langa, Donny Karan či YSL.

Zadáním studentské práce je vybrat si značku a vžít se do role jejího nově pasovaného kreativního ředitele. Konkrétním výstupem pak mají být tři modely a jeden doplněk navržené tak, aby vystihly identitu dané značky a žádoucím způsobem ji posouvaly vpřed. Přinést novou myšlenku a vtisknout značce vlastní tvůrčí rukopis je zásadním úkolem toho projektu.

„Vystihnout DNA ikonické značky, respektovat její povahu a povýšit ji o nový tvůrčí aspekt,“ upřesňuje záměr projektu vedoucí ateliéru Liběna Rochová. „Vstoupit do šlépějí výrazné značky je pro každého návrháře velkou výzvou. Schopnost vyjádřit existující styl značky a dále ho inovovat je podle mě nezbytná pro budoucí návrháře, kteří by se chtěli prosadit v reálném světě velkých módních domů,“ doplňuje Rochová.

Nejnovější prezentace projektu se koná 22. 10. od 11 do 13 hodin v  galerii Českého centra Praha.

 

Galerie Českého centra Praha
Rytířská 31, Praha 1

22. října 2015
11–13 hodin

 

Další informace včetně videa o projektu naleznete ZDE.