Last Fata Morgana vyhrála International Fashion Showcase 2016
Vytvořeno: 23. 2. 2016 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

International Fashion Showcase 2016 

Last Fata Morgana

Vytvořeno: 23. 2. 2016

 

Výstava Last Fata Morgana, kterou pro přehlídku International Fashion Showcase připravili studenti a absolventi UMPRUM v čele s kurátorem Pavlem Ivančicem, získala hlavní ocenění.

 

 Přehlídka, která probíhá v rámci London Fashion Week, se letos nesla v duchu tématu „Fashion Utopias“ a prezentovaly se zde instalace mladých návrhářů z 24 zemí. Hlavní ocenění přehlídky udělila porota složená z nejvýznamnějších osobností módního světa v čele se Sarah Mower expozici Last Fata Morgana Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

 

„Je to fantastický úspěch, zvlášť když jednotlivé expozice ostatních zemí tvořili již renomovaní návrháři a v našem případě cenu obhájila skupina studentů a čerstvých absolventů UMPRUM. Velkou poctou pro nás bylo i přirovnání Sarah Mower k Central Saint Martins College.“ Popisuje úspěch projektu jeho kurátor Pavel Ivančic, který na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze působí i jako vedoucí Ateliéru módní tvorby.

 

„Tento úspěch má pro naši školu mimořádnou hodnotu a je jen důkazem, že kvalita ateliérů módního a textilního designu v posledních letech na naší škole stoupá. Jsem velmi potěšen, že se do povědomí po ateliérech zabývajících se průmyslovým a produktovým designem, sklem nebo porcelánem dostává i módní tvorba, a to nejen v Čechách, ale hlavně ve světových metropolích jako je Londýn“ komentuje ocenění rektor UMPRUM prof. ak. arch Jindřich Smetana.

 

České centrum Londýn se na International Fashion Showcase podílí již potřetí. "Letošní vítězství nás příjemně překvapilo, máme velkou radost a především je to pro nás motivace dále systematicky pokračovat v podpoře mladých českých designerů ve Velké Británii," dodává Tereza Porybná, ředitelka ČCL. Česká republika byla vybrána z 24 zemí porotou složenou z expertů v oblasti módního průmyslu. “Porota se jednomyslně shodla na tom, že česká instalace si ocenění jednoznačně zaslouží,” dodala Mandi Lennard, členka poroty a zakladatelka renomované módní agentury Mandi’s Basement. “Zaujala nás čistota instalace, ale i práce jednotlivých designerů.”

 

Expozice Last Fata Morgana bude již na konci měsíce dubna k vidění v Galerii Smečky. Pavel Ivančic a jeho tým ji pro tuto příležitost chystají rozšířit. Mimo jiné budou na plánované výstavě i fotografie fotografky Karin Zadrick a Bet Orten, která pro tuto příležitost připravila speciální fotosérii na mořském pobřeží se stejným názvem Last Fata Morgana.

 

K výstavě byl v Nakladatelství UMPRUM vydán katalog s fotografiemi Karin Zadrick a grafickou úpravou Jiřího Mocka.

 

 

Kurátor výstavy: Pavel Ivančic
Vystavující: Tereza Rosalie Kladošová (Ateliér módní tvorby), Karolína Juříková (Ateliér designu oděvu a obuvi), Monika Krobová (Ateliér designu oděvu a obuvi), Sofya Samareva (Ateliér grafického designu a nových médií), Markéta Kratochvílová (Ateliér K.O.V.) a Filip Jakab (Ateliér módní tvorby) a Antonín Šimon (Ateliér designu oděvu a obuvi)
Architektonické zpracování výstavy: Aleš Kachlík (Ateliér produktového designu)
Fotografie: Karin Zadrick
Grafické zpracování katalogu: Jiří Mocek (Ateliér grafického designu a vizuální komunikace)

 

Přehlídka International Fashion Showcase je pořádána každoročně ve spolupráci s Britskou radou a British Fashion Council (BFC). Expozice Last Fata Morgana vznikla na základě spolupráce s Českým centrem Londýn.

 

Další informace o výstavě: https://www.umprum.cz/web/cs/uzite-umeni/modni-tvorba/last-fata-morgana-3087

 

 

Tisková zpráva ke stažení