Lucy Raven
Vytvořeno: 13. 11. 2015 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Are a UMPRUM pořádají akci spojenou s workshopem

LUCY RAVEN

CURTAINS & LOW RELIEF

 

 

CURTAINS

anaglyfová videoinstalace

pondělí 16. 11., 20 – 23 h

vstup volný

 

Kino Lucerna, Vodičkova 36, Praha 1, kinolucerna.cz

 


​Lucy Raven, Curtains (2014)

Curtains (Opony, 2014, anaglyfová videoinstalace, prostorový zvuk 5.1, 50 min, smyčka) 
V Hollywoodu se nesmírně náročný proces výroby vizuálních efektů pro filmy našeho 21. století nazývá postprodukce. Metody, které filmový průmysl využívá, však náleží spíše do století minulého. Globální výrobní linky začínající v Los Angeles probíhají Bombají, Pekingem, Londýnem, Vancouverem a Torontem a vydělávají na levné pracovní síle i vládních dotacích, aby se zaplatily nekonečné hodiny usilovné práce strávené na každém filmovém políčku. Curtains, snímek vyžadující anaglyfové 3D brýle, zkoumá, do jaké míry se digitální vytváření místa a prostoru vztahuje k současné filmové produkci. Instalace přenáší existující místa (a skutečné pracovníky) z celého světa zpět do počítačově generovaného, virtuálního prostoru zabydleného dnešními filmovými diváky.

 

Lucy Raven (žije v New Yorku) během několika posledních let vytvořila sérii prací, ve kterých zkoumá produkci současných mainstreamových filmů a vliv masivních po- sunů filmového průmyslu na naše vnímání pohyblivých obrazů.  Práce Lucy Raven byly součástí velkých mezinárodních výstav a projekcí: Ljubljana Biennial of Graphic Arts, Lublaň (2015); Portikus, Frankfurt (2014), Yerba Buena Center for the Arts, San Francisko (2014); Hammer Projects, the Hammer Museum, Los Angeles (2013); Whitney Biennial, Whitney Museum of American Art, New York (2012). V současnosti vyučuje na Cooper Union School of Art a School of Visual Arts v New Yorku.

 

Práce Lucy Raven je zastoupena na výstavě Prostor pro pohyblivý obraz – III. Kapitola: The Owl‘s Legacy and Its Discontents v Národní galerii v Praze. Umělkyně bude dále realizovat workshop se studenty Katedry volného umění na UMPRUM v Praze. Podpora: Velvyslanectví USA v Praze a UMPRUM v Praze. Zvláštní poděkování: Emblem Hotel. 

 

Dále se připravuje

LUCY RAVEN
LOW RELIEF

ilustrovaná přednáška

středa 18. 11., 14 h, kino Ponrepo

 „V této ilustrované přednášce se Lucy Raven zabývá zobrazováním prostorové hloubky a počátky vzniku 3D obrazu, přičemž se zaměřuje především na historii a vývoj současných způsobů použití filmových technologií 3D. Opíraje se o širokou škálu výzkumů a dalších zdrojů nachází Raven souvislosti mezi umělecko-historickým čtením amerického a indického sochařství nízkého reliéfu a pracným procesem převádění hollywoodských filmů z 2D na 3D, outsourcovaným u produkčních společností v Bombaji. Takto Lucy Raven prozkoumává kulturně podmíněné vnímání prostorové hloubky a zároveň prostřednictvím analýzy nadnárodních „pohybů“ pracovních sil i materiálu odhaluje mechanismy filmového průmyslu.“  Victoria Brooks, kurátorka EMPAC