Marie Urbánková na Festival du court métrage de Clermont-Ferrand
Vytvořeno: 20. 12. 2019 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Studentka Ateliéru filmové a televizní grafiky UMPRUM Marie Urbánková se bude reprezentovat svým animovaným filmem Betonová džungle na Festival du court métrage de Clermont-Ferrand. Betonová džungle vypráví, jak nás zvuky paneláku mohou přenést do divoké džungle i tajemného chrámu. Film vznikl ve spolupráci s MAUR film v rámci projektu Trojhlas.

 Koprodukční projekt Trojhlas je výsledkem spojení tří zajímavých studentských filmů, které vznikly souběžně na třech českých uměleckých školách – FAMU, UMPRUM a Západočeské univerzitě v Plzni. Jeho autory – Daria Kashcheeva, Marie Urbánková a Martin Pertlíček – spojuje zaujetí pro filmovou loutku i potřeba osobního autorského sdělení. Projekt producentsky vedou studentky magisterského studia oboru produkce pražské FAMU – Mária Moťovská a Zuzana Roháčová, které se i do budoucna chtějí věnovat filmové animaci a i pro ně jde zároveň o příležitost pracovat producentsky, pod zaštítěním společnosti MAUR film, která se dlouhodobě a systematicky orientuje na vyhledávání a podporu animačních talentů. Producent Martin Vandas byl iniciátorem tohoto „meziškolního“ propojení více filmů do minipásma.

Betonová džungle

Betonová džungle je krátký animovaný film zabývající se dětskou fantazií a její bezbřehostí. Když pan soused vrtá do zdi, kdo ví, co se dítěti honí hlavou při zvuku, který nezná a nedokáže jej zařadit. Možná se u pana souseda prohání stádo zubrů a nebo tam žije divošský kmen plný lidojedů. Napínavé příběhy jednoho malého kluka na sídlišti, kde se mohou odehrát i ta největší dobrodružství světa.