Nabídka pro studenty z Běloruska
Vytvořeno: 23. 11. 2020 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

 Nabídka pro studenty z Běloruska

 

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze podobně jako jiné české univerzity nabízí možnost studia běloruským studentům perzekvovaným autoritářským režimem i těm, kteří mají obavy ve studiu v Bělorusku pokračovat.

 V současné chvíli nemá škola možnost udělit studentům z Běloruska vlastní stipendium, ale využije finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a jedná o přijímání běloruských studentů do studia na základě odlišných podmínek pro jejich přijetí.

 Rektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze již o této nabídce informoval velvyslance České republiky v Bělorusku a základní  informace o možnosti studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze byly zveřejněny v české, běloruské i ruské jazykové verzi na webových stránkách zastupitelského úřadu v Minsku www.mzv.cz/minsk.

 Informace v anglickém jazyce o  studijních programech i škole samotné najdou zájemci na https://www.umprum.cz/web/en/study a na https://www.umprum.cz/web/en/academy.

 Zájemci a uchazeči o studium z řad běloruských studentů nemusí ovládat český jazyk, ale předpokládáme, že si osvojí komunikační znalost češtiny během prvního roku studia.

 Případné uchazeče o studium žádáme, aby o svém zájmu studovat na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze informovali co nejdříve zahraniční koordinátorku na adrese lucie.belinova@vsup.cz.

 Zájemci o studium v českém jazyce z řad absolventů středních uměleckých škol se mohou přihlásit do vypsaného přijímacího řízení.

 Více informací o průběhu a podmínkách přijetí v českém jazyce na https://www.umprum.cz/web/cs/studium/prijimaci-rizeniInformace.

 Údaje budou pravidelně aktualizovány na základě jednání o odlišných podmínkách přijetí.