Nejkrásnější české knihy roku 2018
Vytvořeno: 7. 4. 2019 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Výsledky soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2018 jsou již známé. Úspěchy slavilo Nakladatelství UMPRUM i studenti Ateliéru ilustrace a grafiky.

 

1. místo v kategorii Odborná literatura získala publikace Nakladatelství UMPRUM od Normana Pottera Co je designér: věci, místa sdělení, kterou graficky zpracovala studentka Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace Kateřina Šuterová. Kniha odkazuje k metodám výuky designu na školách a odkazuje k základním otázkám jako například Co je dobrý design, Designér jako  řemeslník, ale dává i různá doporučení typu Jak se dělá design, Komunikace pro designéry nebo Modely a výkresy.

Druhé místo v této kategorii získala kniha Ilustrovaná Ústava České republiky doktoranda Ateliéru ilustrace a grafiky Jindřicha Janíčka a Nikoly Klímové, absolventky Ateliéru tvorby písma a typografie UMPRUM.

 

UMPRUM, přesněji její studenti sklízeli úspěchy i v kategorii Studentské práce posluchačů výtvarných a polygrafických škol. První místo, Cenu Arna Sáňky, obdržela čerstvá absolventka Lucie Lučanská za knihu Mujina, která byla napsaná podle japonské legendy. Třetí místo v této kategorii získal student Ateliéru ilustrace a grafiky David Dolenský a jeho kniha -OLOG.