Nominace Nakladatelství a studentů UMPRUM v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2018
Vytvořeno: 14. 2. 2019 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

UMPRUM, její nakladatelství a knižní projekty studentů Ateliéru ilustrace a grafiky se budou ucházet o ceny v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2018.

V kategorii Odborná literatura byly nominovány 4 publikace Nakladatelství UMPRUM z celkem 7 nominovaných. Jsou to publikace Co je designér: věci, místa, sdělení (grafika Kateřina Šuterová), dále Nespavost (grafika Štěpán Marko), Skrytá místa (grafika Jolana Sýkorová) nebo Století dánské a české nábytkové tvorby: konvergence, divergence (grafika Mikuláš Macháček).

V kategorii Katalogy se mezi nominovanými objevil titul Pramen 2008–2016 mapující fungování Ateliéru fotografie UMPRUM v době, kdy byl veden tvůrčí dvojicí Aleksandra Vajd a Hynek Alt. Graficky katalog zpracovali Parallel Practice a Jakub Samek.

Nejvíce úspěchů však zaznamenali studenti Ateliéru ilustrace a grafiky UMPRUM. V kategorii Studentské práce je 8 z 9 nominovaných knih právě studentů jmenovaného ateliéru!  Patří sem knihy 120 dní v Jeruzalémě a Tour de France Anny Mengerové, ABC of Summer Milany Kasianové, Babička Milena Růžičková a Lumpárny Barbory Satranské, Jedna směna Katky Kozákové, Mujina Lucie Lučanské a OLOG Davida Dolenského. Čerstvá absolventka UMPRUM Lucie Lučanská je navíc nominovaná v kategorii Bibliofilie a autorské knihy za Týden hokusů.

Kdo zvítězí, se dozvíme na vyhlášení cen dne 5. dubna v CAMP – Centru architektury a plánování.