Norsko: Design a udržitelnost
Vytvořeno: 6. 10. 2015 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze vás zve na další z cyklu přednášek pro veřejnost.

 


Norsko: Design a udržitelnost

 


úterý 13. října 2015 od 18.00 hodin

 

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
nám. Jana Palacha 80, Praha 1
přednášková místnost č. 115

 

Kapacita omezena, pro rezervaci místa si své místo zarezervujte ZDE.

 

 

 

Jak k designu přistupovat tak, aby přinášel efektivní a udržitelná řešení? Materiál, technologie, způsob výroby, distribuce nebo použití v praxi – to vše ovlivňuje dopad designérské práce na životní prostředí, sociální a ekonomickou situaci uživatelů, firem nebo veřejného prostoru. Kde jinde čerpat inspiraci než v Norsku? O designu, udržitelnosti, inovacích i oboru zvaném Systems Oriented Design přijedou 13. října do Prahy přednášet hned tři experti z Norska.

Casper Boks, Tore Gulden, Andre Liem — tři osobnosti připravující novou generaci norských designérů na praxi přijíždí do Prahy v rámci přednáškového cyklu Budoucnost designu. Nechme se inspirovat norským citem pro udržitelný design!

 

NORSKÁ INSPIRACE

Norsko je zemí, která ve svém přístupu k udržitelnosti nad jiné vyčnívá. Jedním z důvodů je i pozornost zaměřená na výzkum v této oblasti a na vzdělávání směrem k udržitelným řešením na uměleckoprůmyslových školách. Design pro budoucnost přijedou představit profesoři katedry produktového designu z Norwegian University of Science and Technology, kteří budou na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze přednášet o následujících tématech:

 

CASPER BOKS: Design for Sustainable Behaviour

ANDRÉ LIEM: Culture in Design and Innovation

TORE GULDEN: Gigamapping: Visualisation of Complex Systems

 

 

 

 


Číst více...