Petr Polák získal Cenu Magnesia za studentský komiks
Vytvořeno: 17. 2. 2022 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Petr Polák získal Cenu Magnesia za studentský komiks

 

Student Ateliéru ilustrace a grafiky Petr Polák získal v soutěži komiksových cen Muriel 2021 Cenu Magnesia za studentský komiks. Oceněn byl soubor tří mysteriózních povídek Močál.  

Trojice komiksových příběhů je zasazena do tajemného, až ponurého prostředí bažiny, kde se stírá hranice mezi reálným a nadpřirozeným. Povídka s názvem Had líčí patálie developerů, kteří v Močálu skupují pozemky. Komiks Napůl se točí kolem záhadného domu, kterého stojí jenom půlka. V příběhu Zázrak do Močálů přijíždí manželský pár z města navštívit ještěřího šamana. Vodě vládnou komáři, souši ještěři a lidé jsou zde pouze nicotnými hosty. To je svět Močálu.

Ceny Muriel již 15 let vyhlašují ocenění za nejlepší komiksové práce uplynulého roku, a to v několika kategoriích. Kromě studenta Petra Poláka v soutěži uspěli i absolventi Ateliéru ilustrace a grafiky – Jindřich Janíček za knihu B jako běžec, v níž zpracovává šest příběhů z historie amatérského i závodního běhání, obdržel cenu v Kategorii Nejlepší kresba. Cenu za nejlepší komiks pro děti získali Michal Šanda a David Dolenský za tragikomický příběh kocourka jménem Tibbles.