Power of Identity se představí v Londýně
Vytvořeno: 7. 12. 2018 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Power of Identity: Memory Fashion Message II

 

7. 12. 2018 v 19 hodin

30 Kensington Palace Gardens, Londýn

 

Známá česká módní návrhářka a vedoucí Ateliéru designu a obuvi Liběna Rochová se nechala inspirovat stým výročím vzniku Československé republiky a rozhodla se motivovat své studenty na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové, aby se zaměřili na národní kulturní historii. Výsledný projekt Power of Identity: Memory Fashion Message tvoří 12 kolekcí jedinečných návrhů, které se inspirují českou kulturou, ale zároveň se v nich odráží i současné mezinárodní trendy. Tyto umělecky i technologicky výtečně zvládnuté artefakty se premiérově představí v nově otevřeném Japan House v Londýně, čímž přehlídka přímo navazuje na probíhající spolupráci se školou Bunka Fashion Graduate University v Tokiu, kde měla kolekce premiéru minulý rok.

 

Na přehlídce se představí návrhy následujících designérů:
Aleš Hnátek, Agáta Seeháková, Antonina Zablotska, Michaela Čapková, Natalie Dufkova, Sára Beránková, Zoltán Tóth, Tereza Kanyzová, Natálie Nepovímová, Karolina Karpiskova, Eduard Ganoczy and Barbora Prochazkova.

Zvláštní poděkování patří českým výrobcům Baťa a Preciosa za poskytnutí obuvi a doplňků.

Některé z modelů budou po přehlídce vystaveny v galerii Českého centra a součástí výstavy bude také designový pop-up shop.

 

Zdroj: Česká centra