Přednáška Larse (TCF) Holdhuse
Vytvořeno: 3. 12. 2019 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Přednáška Larse (TCF) Holdhuse

 

5. 12. 2019, od 18:00 hodin
UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1, posluchárna 115

 

Katedra volného umění Vás zve na přednášku Larse Holdhuse, který představí několik svých nedávných audiovizuálních a zvukových prací i prací mimo sféru své umělecké praxe. Jeho nedávná tvorba se pokouší znovu zvážit materiální podmínky vlastní produkce s cílem najít udržitelnější způsoby k prezentaci a produkci výtvarného a zvukového umění.

Je pro něj výzvou najít pozici, která může stimulovat náš zájem o zachování a konzervaci přírody bez toho, aby se musel vydat cestou aktivismu jakožto standartního postupu, či bez toho, aby se mu stal zájem o ekologii a konzervaci jeho hlavním obsahovým tématem.

Řešit dilema toho, jak navigovat vlastní uměleckou praxi s předsevzetím co nejmenšího negativního ekologického dopadu, není lehké. Nepsaná pravidla k účasti vmezinárodním uměleckém a hudebním provozu mají často negativní dopad na naše životní prostředí. Tyto důvody, společně s prací na projektu Biota, vedli Larse Holdhuse ke změnám v jeho umělecké a hudební praxi a právě tyto změny budou jedním z témat jeho prezentace. Lars Holdhus se tak mimo jiné zaměří i na otázky okolo toho, jak minimalizovat svůj negativní dopad na přírodu a přitom pokračovat ve své umělecké práci.

Biota je newsletter, který společně založili Lars Holdhus a David Ainley, jež se soustředí na ekologii a praktická řešení pro udržitelnější život.

 

 

Lars Holdhus, alias TCF, je norský umělec a hudebník zabívající se jazykem, kódy, infrastrukturami a ekologií. Holdhusova práce reflektuje silný smysl pro rytmus, sériovost a melodii. Jeho současné téma je náš vztah k přírodě, jak ji můžeme konzervovat a jak můžeme přijmout víc na vědomí její výjmečnost. V současnosti společně s Davidem Ainleym provozuje newsletter Biota soustředěný na ekologii a praktická řešení pro udržitelný život. Holdhus je také producent elektronické hudby, kterou vzdává pod monikerem TCF, nejčastěji spojený s labelem PAN a s releasy na Liberation Technologies, Ekster a YYAA Tapes.

 

http://www.larsholdhus.com

http://iambiota.com