Úspěchy UMPRUM na Stanislav Libenský Award
Vytvořeno: 13. 11. 2015 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze


7. ročník mezinárodní sklářské soutěžní výstavy Stanislav Libenský Award už má své laureáty a oceněné. Zvláštní cenu poroty za design aukční láhve Pilsner Urquell, dílo s názvem "Frothy Crown" (Pěnová Koruna) získala studentka Ateliéru skla Lenka Husárková.  Jejich práce, stejně jako tvorbu ostatních soutěžících si návštěvníci mohou prohlédnout do 3. ledna 2016 v ZIBA Muzeu současného skla.
 

V úterý 17. 11. 2015 se návštěvníci mohou těšit na první akci v rámci doprovodných programů. V 18 hodin začnou prezentace čtyř vybraných českých účastníků: Lenky Husárkové, Gabriely Lhotákové, Jakuba Petra a Jiřího Svobody. V rámci prezentace tito vystavující představí svou tvorbu a následně se i s návštěvníky přesunou do výstavních prostor, kde jim blíže přiblíží jejich soutěžní díla.


Lenka Husárková - UMPRUM
Jakub Petr - UMPRUM
Gabriela Lhotáková
Jiří Svoboda


úterý 17. 11. v 18 hodin

ZIBA Muzeum současného skla
Na Příkopě 858/20, Praha 1, (vchod na výstavu z ulice Nekázanka 5).
Výstava je přístupná denně: úterý a čtvrtek od 12 do 20 hodin, ostatní dny od 10 do 18 hodin.

 Výstava potrvá do 3. ledna 2016





Lenka Husárková je absolventkou pražské UMPRUM, kde studovala v ateliéru skla pod vedením Ronyho Plesla. Do soutěže byla vybrána se svojí prací „Rozpustné životy“, kde kombinuje sklo a sůl. Dílo naráží na nestálost a pomíjivost dnešního světa. Autorka v současné době působí jako designérka ve společnosti Crystal BOHEMIA, a. s. V rámci Stanislav Libenský Award 2015 vyhrála Lenka zvláštní cenu za design aukční láhve Pislner Urquell.

Jakub Petr je rovněž bývalým studentem Ronyho Plesla na pražské UMPRUM. Jeho diplomová práce, která je na výstavě zastoupená, nese název „Dózy Fullenery“. Dózy byly vytvořeny pro společnost Bomma. Jakub se ve své tvorbě zabývá vědou v užitém umění. Jeho práce tak vychází z aplikace vědeckých postupů jako dekoru. Celý vzor je dán matematickým vzorcem.

Stanislav Libenský Award nabízí veřejnosti možnost seznámit se na jednom místě s tvorbou nejmladší generace sklářských výtvarníků z celého světa a nahlédnou tak do budoucnosti oboru, který má v Čechách dlouhou tradici. Tato mezinárodní soutěžní výstava je poctou významnému umělci a pedagogovi Stanislavu Libenskému, který je právem považován za největšího českého sklářského výtvarníka. Projekt usiluje nejen o zachování jeho uměleckého věhlasu, ale také jeho otevřeného pedagogického přístupu, založeného na dialogu mezi stávající a nastupující sklářskou generací.