Studenti a čerství absolventi UMPRUM ve finále CGD 2019
Vytvořeno: 6. 3. 2020 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Studenti a čerství absolventi UMPRUM ve finále CGD 2019

 

Mezi finalisty na ceny Czech Grand Design 2019 je i řada studentů a čerstvých absolventů UMPRUM. O cenu kategorii Objev roku  bojují studentka Ateliéru skla Dominika Petrtýlová a čerstvý absolvent Ateliéru grafického designu a nových médií Vítek Škop. O cenu v kategorii Designér roku – Cena ministerstva kultury ČR usilují designérské duo absolventů Ateliéru produktového designu Herrmann & Coufal, v kategorii Módní designér roku je zařazen Zoltán Tóth z Ateliéru designu oděvu a obuvi.

Práce všech 24 finalistů jsou k vidění na výstavě Best of: 2019 v Galerii České spořitelny od 6. března do 3. května 2020.

V každé z osmi kategorií se do finále probojovala nejlepší trojice, která se veřejnosti představí v právě zahájené výstavě Best of: 2019 v Galerii České spořitelny od 6. března do 3. května 2020. Celkem 24 designérů má šanci získat ocenění za nejlepší produktový design, módu, šperk, fotografii, grafický design a ilustraci. Vítěze, které zvolila Akademie designu ČR z 84 nominovaných, odhalí slavnostní předávání 24. března v přímém přenosu ČT art ve 20:20, letos poprvé z Hudebního divadla Karlín.

 

 

 

Designér roku – Cena Ministerstva kultury ČR

Herrmann & Coufal / kolekce nábytku Bend (Duro), lavička Steps (Master & Master), piknikový set Rautster (mmcité1)

 

Módní designér roku

Zoltán Tóth / kolekce S/S 2020

 

Objev roku

Dominika Petrtýlová / vázy Party vases

Vítek Škop / interaktivní učebnice Vividbooks