Štvanice Michaely Režové oceněna na Marienbad Film Festival
Vytvořeno: 6. 9. 2018 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Diplomová práce Štvanice z roku 2017 absolventky Ateliéru filmové a televizní grafiky UMPRUM Michaely Režové vyhráha cenu za nejlepší experimentální film na Marienbad Film Festival.

Tříčlenná mezinárodní porota, ve které zasedla filmová teoretička a dokumentaristka Andrea Slováková, italský filmový historik Francesco Pitassio a dramaturg archivního kina Ponrepo Milan Klepikov rozdělila tři rovnocenné Ceny Marienbad Film Festivalu za nejlepší český experimentální film, jež v tomto roce získali Michaela Režová za výtvarný dokument Štvanice, Michal Kindernay za vizuální esej Transformace / Výpary / Melanosis a František Týmal za site specific projekt Taran.

Dokumentární animovaný film Štvanice oživuje vzpomínky na dobu slávy československého hokeje, na jeho úspěchy, konkrétní hráče ale i černé okamžiky roku 1950. Zakládá se na autentických výpovědích žijících hokejových pamětníků, archivním materiálu a sleduje nejen jejich osobní osudy, ale taky proměny v společnosti, politice i kultuře na pozadí vývoje této sportovní disciplíny. (Festival krátkých filmů Praha)