Tereza Kanyzová - vítězka Bata Young Designers Challenge 2018
Vytvořeno: 30. 4. 2018 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Jednou ze dvou vítězů soutěže Bata Young Designers Challenge se stala studentka Ateliéru designu oděvu a obuvi vedeného Liběnou Rochovou Tereza Kanyzová a její boty Amulet. Oceněné boty budou firmou sériově vyrobeny a prodávány v prodejnách Baťa po celém světě.

 

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze se soutěže Baťa Young Designers Challenge zúčastnila již podruhé. V loňském roce byly oceněny a prodávány boty Lindy Zabilkové a Adama Kosta. V roce 2018 byla do soutěže mimo UMPRUM přizvána i italská škola Politecnico Calzaturiero, za kterou vyhrála Andrea Celeste Beggio.

Boty studentů UMPRUM vznikly v rámci celoročního projektu inspirovaného 100letým výročím Československa. Kromě Bati zde spolupracovali i se společností Preciosa, jejichž krystaly a komponenty se staly součástí návrhů všech soutěžních bot.

Vítězné boty Amulet Terezy Kanyzové jsou luxusní elegantní nazouvací boty. Koncept je založen na rešerši historií českého šperku od fragmentů pravěkých amuletů k současným objektům. Designérka pracuje s kontrastem mezi matným semišem, syntetickou technickou sítí a lesklými krystaly. Sítě jsou motivem celé kolekce oděvů zaměřené na různé principy svazování a uzlování materiálů.