The Glass Stories zahraničních studentů UMPRUM na festivalu Glass Meet the Culture
Vytvořeno: 12. 3. 2021 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Krátký film „The Glass Stories“ zahraničních studentů UMPRUM bude promítán na mezinárodním festivalu „Glass Meet the Culture“ Autory jsou studentka Ateliéru skla v rámci programu v anglickém jazyce Visual Arts Brina Steblovnik a Simon Bregar, který na UMPRUM studuje v rámci programu Erasmus.

Festival pořádá North Lands Creative (Skotsko) ve spolupráci s Museum of Arts New York a Toyama Institute for Glass Art, Japan.

„The Glass Stories“ byly filmovány z části v Pohorie (Slovinsko), Novém Boru a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde oba autoři studují. Prostřednictvím filmu Brina vypráví o mizejícím sklářském umění v její zemi a prokládá jej scénami z živé sklářské komunity na severu Čech. Zaměřuje se na popis sklářského řemesla a krásu výroby skla.

Glass Meet the Culture festival se v letošním roce koná hned na třech místech. První se koná od 20. 3 do 4. 4. 2021 on-line na webových stránkách North Lands Creative https://northlandscreative.co.uk. Krátký film „The Glass Stories“ zde bude promítán zdarma 24. 3. ve 12 hodin a bude zde k vidění až do konce festivalu.
V návaznosti na tuto akci bude promítání zopakováno ještě na Toyama Institute of Glass Art in Japan a Museum of Art and Design in New York. Jak další promítání proběhnou, zda on-line nebo živě, bude záležet na dalším vývoji pandemické situace.