UMPRUM - jiná dimenze. Kdo to nezkusí, ten neví.
Vytvořeno: 17. 1. 2018 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

UMPRUM - jiná dimenze
Kdo to nezkusí, ten neví

 

  • jak se nejlépe připravit na přijímací řízení na UMPRUM?
  • jak na přijímačkách postupovat?
  • co radí úspěšní studenti UMPRUM?

 

Pro uchazeče o studium a další zájemce UMPRUM letos připravila řadu užitečných informací, tipů a rad, jak se dostat na UMPRUM.

 Několik tipů, jak se co nejlépe připravit na přijímací řízení:

 

  •  dohodnout si individuální konzultace pro uchazeče, které poskytuje většina ateliérů
  •  pro teoretickou část přijímacího řízení do prvního ročníku bakalářského a magisterského studia doporučujeme prostudovat „Příběh umění“ od Ernsta Hanse Gombricha

Jaké mám šance na přijetí?

Do akademického roku 2017/2018 bylo z celkového počtu z přijatých 31 % absolventů gymnázií a 28,6 % uchazečů přijímačky úspěšně složilo napoprvé.
Do navazujícího magisterského studia v roce 2018/2019 nastoupilo 44,6 % absolventů z jiných škol, než je UMPRUM.

Cyklus rozhovorů o studiu a přijímacím řízení

Jak se současní studenti připravovali na přijímačky na UMPRUM? O svých zkušenostech, postřezích a tipech se podělí v osmidílné sérii krátkých rozhovorů studentů Ateliéru filmové a televizní grafiky Rozálie Kirschové a Filipa Hepnara.

Krátké spoty se vyznačují neotřelým zpracováním rozhovorů a nadsazenými efekty. Se svými zážitky se podělí například Eduard Hermann, absolvent Ateliéru produktového designu a nositel řady ocenění (např. Red Dot, EDIDA 2016, Objev roku Czech Grand Design, …), nebo Jakub Spurný z Ateliéru tvorby písma a typografie, oceněný v soutěži Nejkrásnější české knihy roku a několikrát nominovaný na Národní cenu za studentský design.

"Zpracováním jednotlivých dílů jsme chtěli  vystihnout charakter naší školy a ukázat, kdo tu studuje a jak se sem dostal.  Podělit se s budoucími uchazeči o tipy, triky a rady, které nikde jinde nenajdou", říká k sérii autorka Rozálie Kirschová.


Číst více...