UMPRUM rapidně zlepšila své umístění mezi nejlepšími světovými univerzitami v prestižním žebříčku QS World University Rankings
Vytvořeno: 29. 3. 2019 od Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

UMPRUM rapidně zlepšila své umístění mezi nejlepšími světovými univerzitami v prestižním žebříčku QS World University Rankings. V letošním hodnocení se posunula o neuvěřitelných 100 příček a stala nejlépe hodnocenou uměleckou školou ze všech postkomunistických zemí.

Žebříček QS World University Rankings hodnotí kvalitu špičkových universit celého světa. Toto hodnocení má pomoci studentům vybrat si nejlepší vysokou školu podle co možná objektivních měřítek. Pořadí škol je sestaveno na základě čtyř kritérií. První dvě představují reference akademiků, jichž se letos na hodnocení podílelo 83 tisíc, jakož i zaměstnavatelů, kterých hodnotilo 42 tisíc. Další kritéria vycházejí z ohlasů výzkumné činnosti univerzit.

Umění a design je jednou ze 48 oblastí, v nichž toto měření probíhá. Nejvyšší příčku v ní pravidelně zaujímá Royal College of Art v Londýně, na dalších místech se obvykle střídají americké vysoké školy jako Massachusetts Institute of Technology, Rhode Island School of Design, Parsons School of Design ad.

Umprum se do tohoto prestižního registru dostala v minulém roce, kdy se mezi uměleckými školami umístila mezi 151. a 200. místem. Tím se stala nejlépe hodnocenou uměleckou školou ze všech postkomunistických zemí. Letos se posunula o neuvěřitelných sto příček a dostala se mezi 51. a 100. místo. O toto umístění se dělí se školami, jako je Ecole Nationale Superieure des Arts Decoratifs (ENSAD) v Paříži, z amerických škol například Cornell University, Cranbrook Academy of Art, z anglických Sheffield Hallam University nebo Kingston University. Dostali jsme se výše než vídeňská Angewandte nebo Bauhaus-Universität ve Výmaru.

 

https://www.topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2019/art-design